Pogoda na dziś - wtorek 22 marca. Słoneczna aura niemal w całym kraju

Pogoda od dłuższego czasu przynosi nam dużo słońca i dość wysoką temperaturę. Tendencja utrzyma się w najbliższych dniach. Wtorek 22 marca ma być słoneczny. Jedynie na południu kraju pojawi się więcej chmur.

Pogoda w pierwszych dniach wiosny zdecydowanie sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, za oknem robi się coraz cieplej. "Rozpoczynający się tydzień będzie zbliżony do ostatnich dni. Nadal nad Polską dominować będzie wyż (Wyż Peter), a to oznacza, że będziemy mieli dużo słońca w całym kraju. Oprócz tego, że będzie słonecznie i bez opadów, tydzień zapowiada się z coraz wyższą temperaturą" - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Energodar. Mieszkańcy domagają się wypuszczenia mera

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - wtorek 22 marca. Słonecznie w całym kraju

Jak podają synoptycy, we wtorek 22 marca temperatura w całym kraju będzie zbliżona. W Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Bydgoszczy i w Poznaniu termometry wskażą nawet 13 stopni Celsjusza.

W Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Zielonej Górze, Koszalinie, Kielcach o kreskę mniej - mieszkańcy odczują 12 stopni Celsjusza. W Toruniu i w Suwałkach odnotujemy 11 stopni Celsjusza. 

Pogoda na dziś - wtorek 22 marca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - wtorek 22 marca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

W prawie całym kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowego i wschodniego. Porywistych podmuchów do 65 kilometrów na godzinę możemy spodziewać się na zachodzie kraju. Słoneczna, wyżowa pogoda przez cały dzień sprawi, że warunki biometeorologiczne będą korzystnie wpływać na organizm człowieka. 

Do Polski wtargnie chłodniejsza masa powietrza. Możliwe przymrozki

Z pogody długoterminowej na kwiecień opublikowanej przez portal Fani Pogody wynika, że istnieje jeszcze ryzyko wystąpienia przymrozków, a w górach nawet całodobowego mrozu, co oznacza, że wiosna przyniesie nam jeszcze pewne anomalie. Temperatura poniżej zera wystąpi głównie w nocy i w godzinach porannych. Chłodniejsze epizody będą spowodowane wtargnięciem do Polski chłodniejszych mas powietrza. Częściej jednak zapowiada się typowo wiosenna pogoda.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Ci, którzy zostali"Ci, którzy zostali". Poruszające rozmowy z ludźmi, którzy uciekli do Polski

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: