Pogoda długoterminowa na kwiecień. Będzie więcej opadów. Pojawią się przymrozki i burze

Pogoda długoterminowa na kwiecień wskazuje, że będzie to ciepły miesiąc. Nie zabraknie jednak również przymrozków, a nawet całodobowego mrozu - szczególnie w górach. Po suchym marcu prawdopodobnie czeka nas też więcej opadów. Dynamika pogody może być znacznie większa niż obecnie.

W poniedziałek 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a od kilku dni pogoda jest prawdziwie wiosenna. Czy to znaczy, że ciepła, słoneczna aura zagości z nami na dobre? Według pogody długoterminowej na kwiecień miesiąc ten będzie ciepły, ale czekają nas też anomalie pogodowe. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Pogoda długoterminowa na kwiecień. Będzie ciepło, ale możliwe też epizody zimowe 

Z pogody długoterminowej opublikowanej przez portal Fani Pogody wynika, że kwiecień będzie miesiącem ciepłym. Temperatura powietrza powinna zmieścić się w zakresie normy wieloletniej, choć w ciągu poszczególnych tygodni może ona też spaść poniżej normy. 

Pojawia się więc ryzyko wystąpienia przymrozków, a w górach nawet całodobowego mrozu. Temperatura poniżej zera głównie w nocy i w godzinach porannych. W dzień przeważnie "na plusie". Chłodniejsze epizody będą spowodowane wtargnięciem do Polski chłodniejszych mas powietrza. Częściej jednak zapowiada się typowo wiosenna pogoda. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda długoterminowa na kwiecień. Opady mogą być powyżej normy 

Jak opisuje portal Fani Pogody, najnowsze prognozy modelu CFS wskazują, że opady w kwietniu mogą być w normie i powyżej normy. Większa ilość opadów niż w marcu jest bardzo prawdopodobna, co korzystnie wpłynie na rozpoczynającą się niebawem wegetację. Oprócz opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, okresami nawet delikatnych opadów śniegu, mogą nas czekać również burze

Przypomnijmy, prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych  zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: