"Obrońcy życia" na Jasnej Górze: Wojna w Ukrainie zbiera tragiczne żniwo, ale najwięcej osób zabija aborcja

Zdaniem uczestników sobotniej pielgrzymki na Jasną Górę, "sytuacja w Ukrainie w sprawie obrony życia nie jest ciekawa". - Tam od wielu lat jest bardzo wysoki wskaźnik aborcji - mówił Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia. Przypominamy, że według ONZ od 24 lutego w wyniku wojny w kraju zginęło co najmniej 902 cywilów, a kolejnych 1 459 zostało rannych. Dane te są jednak prawdopodobnie mocno zaniżone.
Zobacz wideo Żytomierz. Mieszkańcy wstrząśnięci rosyjskimi atakami. "Niech Bóg da nam zdrowie i powstrzyma tę syrenę od wycia"

W Ukrainie trwa 25. dzień wojny. Jak do tej pory kraj opuściła jedna czwarta populacji (10 mln osób). Tymczasem w sobotę 19 marca odbyła się 42. pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę. - Choć wojna zbiera tragiczne żniwo i wciąż rośnie liczba ofiar, to jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji - mówili antyaborcyjni działacze, jak cytuje biuro prasowe Jasna Góra News. Mszy przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W Ukrainie trwa wojna, a na Jasnej Górze apelują, by "skupić się na pokazywaniu piękna"

W swojej homilii Depo mówił, że "nie wolno [...], mimo trwającej wojny w Ukrainie i zagrożeń w Polsce i w świecie dać się zniewolić lękom o przyszłość i zatracić nadzieję wobec zaplanowanej dechrystianizacji i depopulacji".

- W trudnym czasie wojny, gdy każdego dnia oglądamy zniszczone przed rosyjskiego agresora domy, szpitale, szkoły czy domy dziecka, apelujemy, aby [...] skupić się na pokazywaniu piękna, dobra i miłości - przekonywali antyaborcyjni działacze. Zdaniem Wojciecha Zięby, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, "świat mimo doświadczeń okrucieństwa wojny, wciąż dzieli dzieci na 'chciane' i 'niechciane'". - Sytuacja w Ukrainie w sprawie obrony życia nie jest ciekawa. Tam od wielu lat jest bardzo wysoki wskaźnik aborcji - mówił. Ks. Tomasz Kancelarczyk dodał natomiast, że "nie można domagać się jednej sprawiedliwości, zaniedbując inną sprawiedliwość.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie - Mariupol (zdjęcie ilustracyjne) Mariupol. Rosjanie ostrzelali szkołę. Pod gruzami może być 400 osób

Wojna w Ukrainie. ONZ: Jak do tej pory w wyniku działań okupantów zginęło co najmniej 902 cywilów

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, na którą powołuje się Reuters, od początku wojny w Ukrainie zginęło co najmniej 902 cywilów, a kolejnych 1 459 zostało rannych. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka, nie ma jednak możliwości otrzymywania informacji z niektórych miast, między innymi z Mariupola. Rzeczywiste liczby ofiar są więc prawdopodobnie znacznie wyższe (według władz Mariupola tylko tam zginęło co najmniej kilka tysięcy osób).

Dom seniora w obwodzie ługańskim, gdzie doszło do brutalnego ataku wojsk rosyjskich Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali z czołgu dom seniora. Zginęło 56 osób

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: