Pogoda na dziś - sobota 19 marca. Słoneczna pogoda zagości niemal w całej Polsce

W sobotę 19 marca będzie pogodnie. Choć lokalnie pojawią się zachmurzenia, będą one jedynie przejściowe. Gdzie tego dnia będzie najcieplej? Mieszkańcy, których regionów będą mogli cieszyć się najładniejszą pogodą? Odpowiadamy.

"W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane oraz okresami na Pomorzu słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze słonecznie. W niedzielę już w całym kraju słonecznie, pierwszy dzień astronomicznej wiosny przywitamy w iście wiosennej aurze" - zapowiadają pogodę na weekend synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Pogoda w sobotę. Na termometrach do 13 stopni

W sobotę będzie wiosennie. Na termometrach pojawi się nawet do 13 stopni, a we wszystkich regionach Polski zaświeci słońce. Doskonale będzie sprzyjać to pieszym wędrówkom w rodzinnym gronie. W sobotę najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim. Mieszkańcy tego regionu będą mogli cieszyć się nawet z 13 stopni ciepła.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Nieco chłodniej, bo 10 stopni, synoptycy prognozują w następujących województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim oraz w województwie śląskim. 9 stopni pojawi się na termometrach w łódzkim i kujawsko-pomorskim. 8 stopni w województwie podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim oraz w małopolskim i pomorskim. 7 stopni synoptycy prognozują w województwie lubelskim i podkarpackim.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Pogoda. W sobotę zaświeci słońce, ale lokalnie zasłonią je chmury

Jak podaje radiopogoda.pl, w sobotę na północy kraju wystąpi duże zachmurzenie, choć jak informują synoptycy, jest duża szansa na rozpogodzenia. Lepsza sytuacja będzie jednak w innych regionach kraju, gdzie będzie można dłużej cieszyć się słońcem.

Pogoda. Kwiaty pokryte śniegiem (zdjęcie ilustracyjne)"Kwiecień plecień"? Pogoda długoterminowa: Okresy chłodu i epizody zimowe

Zdaniem synoptyków w północno-wschodniej części kraju mogą pojawić się niewielkie opady deszczu, a w Zatoce Gdańskiej można spodziewać się lokalnych mgieł. Najchłodniej będzie na południu - w rejonach podgórskich Karpat - gdzie będzie tylko 3 stopnie. Wiatr, który będzie wiał w sobotę, będzie słaby i umiarkowany.

Więcej o: