Wrocław. Agresywny 29-latek zatrzymany przez narkotyki. W domu trzymał skrajnie zaniedbane psy

Wrocławska policja zatrzymała nietrzeźwego 29-latka, który zachowywał się agresywnie wobec przechodniów. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie narkotyki. W jego domu poza kolejnymi środkami odurzającymi funkcjonariusze odkryli też skrajnie zaniedbane psy.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej zostali wezwani do nietrzeźwego i leżącego na ulicy mężczyzny. Był on w stanie znacznego upojenia alkoholowego, zachowywał się agresywnie wobec przechodniów, którzy chcieli udzielić mu pomocy.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 29-letniego mężczyzny znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie kilka paczek z narkotykami.

Zobacz wideo Gdańska straż miejska pomogła kaczej rodzinie przedostać się z Dworu Artusa do Motławy

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Wrocław. Skrajnie zaniedbane zwierzęta w mieszkaniu

Policjanci po zatrzymaniu mężczyzny postanowili udać się z nim do jego mieszkania w okolicy ulicy Buforowej. Po dotarciu do lokum zatrzymanego wrocławianina, policjanci znaleźli tam skrajnie zaniedbane psy. Zwierzęta były trzymane w fatalnych warunkach - w mieszkaniu było pełno zwierzęcych odchodów. Psy nie miały zapewnionego dostępu do wody, więc piły tę z toalety.

Nie było widocznej miski z jedzeniem ani wodą, zwierzęta piły z toalety. Po nalaniu im czystej wody do garnka wszystkie cztery zachowywały się jakby nie piły przez bardzo długi czas

- relacjonował jeden z policjantów, biorących udział w interwencji. Policjanci natrafili też na truchło jednego z przetrzymywanych tam psów. Zostanie ono poddane sekcji zwłok. Wszystkie zwierzęta odebrano właścicielowi. Aktualnie psy znajdują się pod opieką odpowiednich instytucji.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na jednym z okrętów widoczne są ciężarówki wojskoweRosyjskie okręty wojenne w pobliżu Japonii. Płyną w kierunku Europy

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Wrocław. Pokaźne ilości amfetaminy w mieszkaniu wrocławianina

Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli też w mieszkaniu kolejne porcje narkotyków. Przeszukano także zaparkowany w garażu pojazd mężczyzny - tam również znaleziono następne porcje środków odurzających. Wykonane testy identyfikacyjne wskazały, że jest to amfetamina. W sumie zabezpieczono prawie 260 porcji handlowych tej substancji oraz kilka tysięcy złotych w gotówce.

29-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące posiadania substancji odurzających oraz znęcania się nad zwierzętami. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze czynności. 

Ostrzelany przytułek dla matek z dziećmi w Siewierodoniecku, 17 marca 2022"Bestie znów zaatakowały". Rosjanie ostrzelali przytułek dla matek z dziećmi

Więcej o: