Wrocław. Agresywny 29-latek zatrzymany przez narkotyki. W domu trzymał skrajnie zaniedbane psy

Wrocławska policja zatrzymała nietrzeźwego 29-latka, który zachowywał się agresywnie wobec przechodniów. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie narkotyki. W jego domu poza kolejnymi środkami odurzającymi funkcjonariusze odkryli też skrajnie zaniedbane psy.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej zostali wezwani do nietrzeźwego i leżącego na ulicy mężczyzny. Był on w stanie znacznego upojenia alkoholowego, zachowywał się agresywnie wobec przechodniów, którzy chcieli udzielić mu pomocy.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 29-letniego mężczyzny znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie kilka paczek z narkotykami.

Zobacz wideo Gdańska straż miejska pomogła kaczej rodzinie przedostać się z Dworu Artusa do Motławy

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Wrocław. Skrajnie zaniedbane zwierzęta w mieszkaniu

Policjanci po zatrzymaniu mężczyzny postanowili udać się z nim do jego mieszkania w okolicy ulicy Buforowej. Po dotarciu do lokum zatrzymanego wrocławianina, policjanci znaleźli tam skrajnie zaniedbane psy. Zwierzęta były trzymane w fatalnych warunkach - w mieszkaniu było pełno zwierzęcych odchodów. Psy nie miały zapewnionego dostępu do wody, więc piły tę z toalety.

Nie było widocznej miski z jedzeniem ani wodą, zwierzęta piły z toalety. Po nalaniu im czystej wody do garnka wszystkie cztery zachowywały się jakby nie piły przez bardzo długi czas

- relacjonował jeden z policjantów, biorących udział w interwencji. Policjanci natrafili też na truchło jednego z przetrzymywanych tam psów. Zostanie ono poddane sekcji zwłok. Wszystkie zwierzęta odebrano właścicielowi. Aktualnie psy znajdują się pod opieką odpowiednich instytucji.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Wrocław. Pokaźne ilości amfetaminy w mieszkaniu wrocławianina

Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli też w mieszkaniu kolejne porcje narkotyków. Przeszukano także zaparkowany w garażu pojazd mężczyzny - tam również znaleziono następne porcje środków odurzających. Wykonane testy identyfikacyjne wskazały, że jest to amfetamina. W sumie zabezpieczono prawie 260 porcji handlowych tej substancji oraz kilka tysięcy złotych w gotówce.

29-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące posiadania substancji odurzających oraz znęcania się nad zwierzętami. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze czynności. 

Więcej o: