Pogoda na dziś - piątek 18 marca. Na zachodzie chmury i deszcz, ale na wschodzie słonecznie

Pogoda na piątek 18 marca zapowiada się pochmurnie na zachodzie, ale łonecznie i sucho na wschodzie. Maksymalna temperatura powietrza będzie wahała się od 5 do 11 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie pojawią się też mgły.

Pogoda w piątek zapowiada się dość pochmurnie szczególnie na zachodzie kraju. Na Pomorzu mogą wystąpić opady deszczu, na wschodzie będzie jednak słonecznie i sucho, ale nieco chłodniej. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda na dziś - piątek 18 marca. Temperatura powietrza do 11 stopni Celsjusza

W piątek maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce będzie "na plusie". Najchłodniej w Białymstoku i Suwałkach, gdzie na termometrach pojawi się maksymalnie 5 stopni Celsjusza. W Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Warszawie natomiast do 6 stopni Celsjusza.

Mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Koszalina i Torunia zobaczą na termomatrach nawet 8 stopni, z kolei 9 stopni w: Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Najcieplej (10 stopni Celsjusza) w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu i Zielonej Górze, a w Szczecinie nawet do 11 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 18 marca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - piątek 18 marca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda. Kwiaty pokryte śniegiem (zdjęcie ilustracyjne)"Kwiecień plecień"? Pogoda długoterminowa: Okresy chłodu i epizody zimowe

Pogoda na dziś - piątek 18 marca. Na Pomorzu możliwy deszcz, na wschodzie słonecznie i sucho

Zarówno w piątek, jak i sobotę zapowiada się sporo chmur na zachodzie kraju. Wieczorem na Pomorzu i lokalnie może popadać deszcz, jednak będzie on słaby. W pozostałych regionach Polski będzie sucho. Dopisywać będzie też słoneczna pogoda. Na Pomorzu i lokalnie możliwa też mgła, która ograniczy widzialność do 200 metrów. 

Słoneczna i sucha pogoda na wschodzie spowodowana będzie działającym wciąż na te regiony frontem wyżowym. W związku z nim warunki biometeorologiczne powinny być korzystne. Na zachodzie, gdzie prognozuje się chmury i deszcz, na pogodę wpływać będzie przechodząca płytka zatoka niżowa. Biomet może być więc niekorzystny, ale przejściowo będzie poprawiał się i przechodził w obojętny - wynika z prognozy biometeo.imgw.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Saharyjski pył w Europie - SzwajcariaPył znad Sahary dociera nad Polskę. Gdzie się pojawi? Wpływa na zdrowie?

Więcej o: