Pogoda na dziś - czwartek 17 marca. Na termometrach nawet 15 stopni, jednak będzie wietrznie

W czwartek 17 marca na termometrach zobaczymy zróżnicowane wartości. Mieszkańcy zachodniej Polski będą mogli cieszyć się kilkunastoma stopniami na plusie, jednak na wschodzie kraju wartości przekroczą zero zaledwie o kilka kresek. Do tego dzień będzie wietrzny, choć słoneczny.
Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski - przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

Pogoda w czwartek 17 marca będzie dość zróżnicowana. Temperatura maksymalna w kraju wahać będzie się od 6 do nawet 15 stopni. Zdecydowanie wyższe wartości na termometrach zaobserwują mieszkańcy zachodu kraju, we wschodniej Polsce będzie natomiast najchłodniej.

Prognoza pogody na 17 marca. Na termometrach nawet 15 stopni

Pogoda na czwartek 17 marca 2022 r.Pogoda na czwartek 17 marca 2022 r. Fot. Gazeta.pl

W czwartek najchłodniej będzie we wschodniej Polsce - w Białymstoku i Lublinie w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 6 stopni. Cieplej będzie w Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Rzeszowie, gdzie wartości osiągną do 8 stopni. W Trójmieście i Krakowie na termometrach zobaczymy 10 stopni, w Łodzi 11, natomiast w Bydgoszczy 12. W Poznaniu i Katowicach temperatura osiągnie 13 stopni Celsjusza, natomiast w Zielonej Górze i Wrocławiu - 14 stopni. Zdecydowanie najcieplej zapowiada się natomiast w Szczecinie, gdzie termometry wskażą maksymalnie nawet 15 stopni.

Więcej aktualnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Czy wiosna zostanie z nami na dłużej? Kiedy załamanie pogody?

Pogoda na czwartek. W kraju dominować będzie porywisty wiatr

W całym kraju w czwartek będzie dość słonecznie, choć mogą pojawiać się przejściowe zachmurzenia. Niestety równocześnie w Polsce odczuwalny będzie porywisty wiatr, co wiązać będzie się z niższym odczuciem ciepła. 

"Polska będzie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Jedynie na zachodzie kraju, w ciągu dnia zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Wyżowa pogoda ze zwiększonym usłonecznieniem i warunkami termicznymi nieobciążającymi istotnie układu termoregulacyjnego człowieka, przez większość dnia będzie korzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną" - podają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie biometeorologicznej. 

Widok na panoramę Tatr od Tatr Bielskich - zdjęcie ilustracyjnePogoda od kwietnia do lipca 2022 - prognoza w wiosnę i lato od IMGW

Więcej o: