Warszawa. Motornicza zatrzymała tramwaj i pomogła uchodźczyni z płaczącym dzieckiem

Do warszawskiego tramwaju weszła w środę nad ranem uchodźczyni z Ukrainy z małym płaczącym dzieckiem. Kobieta ostatnie pieniądze wydała na bilet do Polski i przez kilkanaście godzin ani ona ani jej dziecko nic nie jedli. Motornicza tramwaju pomogła i zaopiekowała się Ukrainką oraz jej dzieckiem.

Tramwaje Warszawskie opublikowały w mediach społecznościowych historię, którą opisała pewna pasażerka. "Chciałam wyrazić słowa uznania, a zarazem podziękować jednej z Państwa pracownic. Jadąc dzisiaj do pracy tramwajem linii 10 byłam świadkiem niezwykłej empatii prowadzącej tramwaj" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Strażacy gaszą ostrzelany magazyn w okolicy Charkowa

Pasażerka tramwaju: Okazało się, że oboje uciekają z Ukrainy, za ostatnie pieniądze kupili bilet, przez kilkanaście godzin nic nie jedli

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 6.30 na Dworcu Centralnym. Wówczas do tramwaju wsiadła kobieta z około sześcioletnim dzieckiem, które bardzo płakało. "Na przystanku Nowowiejska motornicza podeszła do tej kobiety i dała jej kanapki i butelkę wody, dziecko od razu wyciągnęło po nie rączki, kobieta zaczęła płakać i coś tłumaczyć, motornicza zapytała, czy rozumie angielski" - zrelacjonowała zdarzenie pasażerka tramwaju. "Okazało się, że oboje uciekają z Ukrainy, za ostatnie pieniądze kupili bilet, przez kilkanaście godzin nic nie jedli. Kobieta pokazała jakąś kartkę, a Pani motornicza powiedziała, że wyjdzie i powie gdzie mają wysiąść" - dodała. Na przystanku Dworkowa motornicza wyszła do kobiety i pokazała jej, w którą stronę ma się udać, przekazała jej także pieniądze, "mówiąc, że nie ma niestety więcej przy sobie".

"Ogromnie się cieszę, że żyję w takim mieście, gdzie oflagowanie pojazdów komunikacji to nie tylko pusty gest, że są ludzie, którzy się interesują, a bezinteresowna pomoc sieje dobro" - podkreśliła pasażerka. Tramwaje Warszawskie poinformowały, że motornicza, która kierowała w środę rano tramwajem linii 10 nazywa się Iwona Hryciuk i pracuje w zajezdni Wola. Opublikowano także zdjęcie empatycznej pracowniczki, na którym jest razem ze swoim synem. 

Warszawski Ratusz przekazał, że do stolicy Polski od początku wojny w Ukrainie przybyło ok. 415 tys. osób z ogarniętego wojną kraju, z czego blisko 300 tys. zatrzymało się w Warszawie. Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców poinformował, że z Ukrainy uciekło już 3 063 095 osób. Najwięcej z nich schronienia szuka w Polsce, do naszego kraju dotarło już 1 857 045 uchodźców. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl. 

******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Więcej o: