Opole. 82-latka podejrzewana o uszkodzenie ponad 40 samochodów. Straty mogą sięgać 20 tys. zł

W Opolu notorycznie dochodziło do zniszczeń samochodów. Mieszkańcom dzielnicy Chabry przebijano opony w samochodach. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 82-letnią kobietę, podejrzewaną o dopuszczenie się licznych aktów wandalizmu.

Mieszkańcy dzielnicy Chabry w Opolu, zaczęli zgłaszać uszkodzenia swoich samochodów już w 2021 roku. Opolska policja, która zajmuje się sprawą, zatrzymała osobę podejrzewaną o dopuszczenie się tych licznych zniszczeń. Zatrzymana kobieta jest podejrzewana o uszkodzenie ponad 40 samochodów. Straty mogą sięgać nawet 20 tys. złotych. Seniorka usłyszała już zarzuty zniszczenia mienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Podróż premierów do Kijowa: Mateusz Morawiecki, wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński (na zdjęciu), premier Słowenii Janez Jansa, oraz szef czeskiego rządu Petr Fiala podczas rozmów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. 20. dzień agresji Putina na Ukrainę, 15 marca 2022 Kaczyński mówił w Kijowie o misji pokojowej NATO w Ukrainie. Ekspertka: Słowa ryzykowne i niezrozumiałe

Opole. Mieszkańcom dzielnicy Chabry regularnie niszczono samochody

Pierwsze zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu w opolskiej dzielnicy, dotarło do KMP w Opolu już w grudniu 2021 roku. Mieszkańcy zaczęli wówczas się skarżyć, że ktoś w nocy przebił im opony w samochodach. Sytuacja powtarzała się coraz częściej. Funkcjonariusze z KMP w Opolu zwiększyli patrole w tej dzielnicy. Jednocześnie kryminalni dokładnie analizowali wszystkie przypadki uszkodzonych pojazdów. Zniszczenia były do siebie bardzo podobne - podejrzewano więc, że za wszystkimi przypadkami przebitych opon stoi ten sam sprawca. Finalnie policjanci na początku marca namierzyli i zatrzymali osobę, która miała niszczyć samochody. Okazało się, że to 82-letnia seniorka. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy niej specjalnie przygotowane narzędzie, którym starsza kobieta miała przebijać opony - przekazują Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mieszkańcy kijowskiego bloku, który zniszczył rosyjski pocisk, próbują uratować część dobytku Wojna w Ukrainie. Trybunał w Hadze o inwazji Rosji: "nielegalna". Rosjanie zbombardowali teatr w Mariupolu, w środku setki ludzi [NA ŻYWO]

Opole. 5 lat pozbawienia wolności dla mieszkanki Opola za uszkodzenia samochodów w dzielnicy Chabry

Mieszkanka Opola usłyszała już zarzuty związane ze zniszczeniem mienia. Za takie przestępstwo grozi nawet do pięciu lat więzienia. Kolejni pokrzywdzeni zgłaszają zniszczenia, funkcjonariusze szacują, że uszkodzonych pojazdów mogło być łącznie ponad 40. W takim przypadku straty mogą wynieść co najmniej 20 tys. złotych. Z materiałami zapozna się teraz prokurator, który zdecyduje o dalszym toku postępowania.

Zobacz wideo Torebka z pieniędzmi porzucona na stacji paliw
Więcej o: