Posiedzenie zwołane przez Konfederację z dopiskiem "Norymberga 2.0". "Zero reakcji", "Kim trzeba być?"

"Norymberga 2.0" to dopisek, który pojawił się na stronie Sejmu przy posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19. Podczas zebrania poruszony został temat obowiązku szczepień oraz niepożądanych odczynów poszczepiennych.
Zobacz wideo Braun wykluczony z obrad Sejmu. Nie chciał założyć maseczki

W poniedziałek 14 marca odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19 zwołane przez Konfederację. Dziennikarz Wirtualnej Polski zwrócił uwagę, że nosiło ono nazwę "Norymberga 2.0". Okazuje się jednak, że nazwa odnosi się do "większego projektu" tego ugrupowania.

Konfederacja zwołała posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ws. COVID-19

"Halo, Kancelaria Sejmu - kto autoryzował ten wpis na stronie? I kto z Konfederacji wpadł na taką genialną nazwę posiedzenia?" - zapytał Piotr Białczyk z WP, publikując screen kalendarza posiedzeń Sejmu. "Dla zainteresowanych: skład osobowy zespołu, który w czasie wojny chce robić 'Norymbergę 2.0' - Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke i Dobromir Sośnierz" - dopisał dziennikarz. 

Nazwa "Norymberga 2.0" dopisana do posiedzenia komisji nie była jednak przypadkowa. Odnosi się ona bowiem do projektu, który, jak czytamy na stronie, narodził się, przy okazji powstania zbiórki na rzecz Grzegorza Brauna, gdy ten został ukarany finansowo za skierowanie w stronę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego skandalicznych słów: "Będziesz wisiał"

W opisie wydarzenia na Facebooku możemy przeczytać, że tematyka projektu dotyczy "przymusu szczepień przeciw COVID-19" oraz problematyki niepożądanych odczynów poszczepiennych. W toku posiedzenia mieli zostać przesłuchani świadkowie, którzy opisali "swoje negatywne doświadczenia" związane ze szczepieniami. 

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Projekt "Norymberga 2.0". Konfederacja chce sądzić rząd za działania podczas epidemii?

"Projekt Norymberga 2.0 nawiązuje do znanego z historii procesu, w którym osądzono narodowo-socjalistyczny system III Rzeszy, dokonane przez niego zbrodnie oraz tych, za sprawą których zbrodnie te popełniano" - czytamy. Celem projektu ma być "aktywizacja świadomych i odpowiedzialnych Polaków do zbierania dokumentacji historycznej i prawnej opisującej akty bezprawia, nadużyć i zaniechań władzy publicznej oraz opisu dzisiaj nieznanych szerszej opinii publicznej dramatów indywidualnych". Wspomniane "dramaty" dotyczą natomiast działań rządu związanych z pandemią koronawirusa.

"Kim trzeba być, żeby posiedzenie SEJMOWEGO zespołu antyszczepionkowców nazwać 'Norymberga 2.0'? Ręce opadają" - napisał na Twitterze rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie Jan Strzeżek. Dziennikarka OKO.press Dominika Sitnicka dodała natomiast: "Norymberga 2.0 to program Grzegorza Brauna, w ramach którego chce powiesić Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka. Mówi o tym publicznie od miesięcy, zero reakcji odpowiednich organów".

Więcej o: