Nie żyje dwoje chorych dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Miały trafić do placówki pod Kielcami

Podczas transportu ze szpitala we Lwowie zmarło dwoje małych pacjentów. Prawie 60 onkologicznie chorych dzieci było transportowanych w nocy z 12 na 13 marca. Jak informuje Echo Dnia, dwoje z nich było w tak ciężkim stanie, że nie udało się ich uratować.

Agnieszka Nawrot, pełnomocnik spółki Artmedik (prowadzącej m.in. szpital w Jędrzejowie), przekazała w rozmowie z "Echo Dnia", że jedno z dzieci było reanimowane w pociągu. Reanimacja była kontynuowana w karetce, która przewiozła chłopca do jędrzejowskiej placówki. Dziecko mimo wysiłków lekarzy zmarło.

Drugie dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło na Oddział Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Lekarzom nie udało się go uratować.

Pozostałe dzieci ewakuowane z Ukrainy trafiły do Kliniki Jednorożec w Bocheńcu pod Kielcami.

Zobacz wideo Lesia Vakuliuk opowiada obecnej sytuacji na Ukrainie

ONZ: Ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy

Od czasu rosyjskiej inwazji z Ukrainy uciekło już ponad trzy miliony osób - przekazał w Genewie rzecznik Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Migracji Paul Dillon. 1,8 mln osób trafiło do Polski, a trzy tysiące z nich wyjechało dalej na Zachód.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

UNICEF poinformował, że w ciągu ostatnich 20 dni średnio 73 tysiące ukraińskich dzieci zostawało codziennie uchodźcami. Oznacza to 55 dzieci na minutę lub prawie jedno na sekundę.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: