Szukało go 16 prokuratur w kraju. Policja zatrzymała go w Łodzi

Policjanci z Koluszek zatrzymali 24-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany przez 16 prokuratur w kraju za liczne oszustwa. Tym razem nie uniknie kary.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach pracowali nad znalezieniem poszukiwanego listem gończym mężczyzny. Szukało go kilkanaście prokuratur. Trop doprowadził policjantów do Łodzi.

Zobacz wideo Zamknięcie granic dla rosyjskich tirów? Dworczyk: Działania muszą być wspólne, by były skuteczne

Koluszki k. Łodzi: Mężczyzna poszukiwany przez 16 prokuratur wpadł w ręce policji

Funkcjonariusze znaleźli 24-latka w poniedziałek późnym wieczorem. Wcześniej chwilę obserwowali wytypowane miejsce, po czym zatrzymali poszukiwanego. 24-latek początkowo podał fałszywe dane.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

To jednak nie uśpiło czujności mundurowych. Ustalili dokładnie, że to 24-letni mieszkaniec gminy Koluszki, który przyznał się, że chciał zmylić policjantów, podając fałszywe dane. Jest poszukiwany listem gończym m.in. przez prokuraturę w Żarach. Został zatrzymany i najbliższy czas spędzi za kratkami.

24-latek na podstawie listu gończego spędzi w areszcie miesiąc

Jak przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód sierż. szt. Aneta Kotynia, mężczyzna na podstawie listu gończego spędzi za kratkami co najmniej miesiąc. Okres ten wydłuży się po udowodnieniu mu oszustw dokonanych w internecie i wymierzeniu kary.

Funkcjonariuszka podkreśliła, że jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły one odpowiedzialności karnej. Zdarzają się nawet przypadki, w których poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: