Tragiczny wypadek pod Skierniewicami. Matka i jej 2-letni syn nie żyją, 7-latek walczy o życie

W poniedziałek wczesnym popołudniem, na drodze krajowej numer 70 w miejscowości Mokra Prawa (województwo łódzkie), doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Nie jest jeszcze znana przyczyna wypadku.

Do wypadku doszło w miejscowości Mokra Prawa pod Skierniewicami, na drodze pomiędzy Warszawą a Łodzią. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, 33-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym zmarła na miejscu. Nie udało się także niestety uratować jej 2-letniego syna, który podróżował w foteliku na tylnym siedzeniu.

7-latek w szpitalu

Jak informuje Radio Łódź, 7-letnie dziecko, które również było w samochodzie, zostało przetransportowane do szpitala w Łodzi śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. 

Według danych statystycznych Polskiej Policji, w ciągu ostatniego tygodnia doszło w kraju do 339 wypadków samochodowych, w których zginęło 39 osób, a rannych zostało 395.

Zobacz wideo

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: