Policja szuka Sylwestra Suszka. Były prezes największej giełdy kryptowalut w Polsce zaginął

Sylwester Suszek zaginął 10 marca, gdy po spotkaniu biznesowym w Czeladzi odjechał w nieznanym kierunku. Były prezes i współzałożyciel największej giełdy kryptowalut w Polsce BitBay jest znanym przedsiębiorcą. Policja rozpoczęła poszukiwania na wniosek rodziny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy miejskiej opublikowali w poniedziałek informację o poszukiwaniu Sylwestra Suszka, który ostatni raz widziany był 10 marca. Miał na sobie czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę.

Sylwester Suszek zaginął

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, email: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu alarmowego 112.

Suszek to były prezes i współzałożyciel giełdy kryptowalut BitBay, która w 2021 r. pozyskała inwestora ze Stanów Zjednoczonych i zmieniła nazwę na Zondę. Wtedy także pojawił się nowy zarząd, a Suszek odsunął się od firmy. Giełda w przesłanym nam oficjalnym oświadczeniu podkreśla:

"Pragniemy uprzejmie zaznaczyć, że Pan Sylwester Suszek od maja 2021 roku nie pełni żadnej funkcji ani nie jest związany z giełdą kryptowalut Zonda (ex-BitBay). Zonda jest w pełni, bezpieczną, audytowaną i regulowaną giełdą kryptowalutową posiadającą licencje wydane przez estońską FIU i kanadyjski FINTRAC."

"Polski król bitcoinów"

Wcześniej, w 2020 roku, były prezes został głównym bohaterem reportażu "Superwizjera" TVN "Polski król bitcoinów i jego powiązania", w którym Michał Fuja i Patryk Szczepaniak prześledzili przeszłość Suszka. Ujawnili, że osoby z wyrokami za sutenerstwo i wyłudzanie podatku VAT, zasilały grono głównych udziałowców i wspólników BitBay. Przed opublikowaniem reportażu, dziennikarze mieli dostać propozycję łapówki w wysokości miliona złotych, by materiał nigdy nie został pokazany. Suszek, skonfrontowany z tymi informacjami, zaprzeczył zarówno powiązaniom kryminalnym, jak i propozycji wręczenia łapówki. 

Zobacz wideo

 

Więcej o: