Pomorze. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podwójne zabójstwo. Narzędziami zbrodni młotek i nóż

Pomorscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o podwójne zabójstwo. Miał zaatakować 52-letniego mężczyznę oraz 49-letnią kobietę z Kosakowa (województwo pomorskie). Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do morderstwa doszło w piątek (11 marca). Tego dnia, po godzinie 17, dyżurny puckiej policji odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dzieci z gminy Kosakowo (woj. pomorskie) nie mogły nawiązać kontaktu ze swoimi rodzicami. 

Zobacz wideo 52-latek z zarzutem podwójnego zabójstwa kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie

Kosakowo. Policjanci znaleźli w ciała kobiety i mężczyzny

Policjanci z Kosakowa natychmiast pojawili się pod wskazanym adresem. "Po przeszukaniu domu mundurowi odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety" - przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Na miejscu, pod okiem prokuratury, policjanci z wydziału śledczego, kryminalnego oraz technicy kryminalistyki, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady i dowody.

"Sprawą i ustalaniem okoliczności oraz tożsamości sprawcy zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz puccy operacyjni, którzy w wyniku intensywnej pracy, kilka godzin od zdarzenia, na terenie Szczytna, zatrzymali 18-latka mającego bezpośredni związek ze sprawą" - wyjaśniają policjanci. Zatrzymany mężczyzna miał w samochodzie kilka gramów marihuany. Narkotyk został zabezpieczony i skierowany do dalszych badań. 

Ostrołęka. Policja poszukuje kierowcy hondyOstrołęka. Wypadek na rondzie Kupiszewskiego. Policja poszukuje kierowcy

Mężczyzna miał zaatakować nożem i młotkiem 

Policjanci ustalili, że mężczyzna miał zaatakować kobietę nożem, a mężczyznę młotkiem. Oboje zmarli w wyniku odniesionych obrażeń. "Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu podwójnego zabójstwa. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie" - przekazali mundurowi. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego 18-latka tymczasowego aresztowania. Jeśli okaże się, że mężczyzna dopuścił się zbrodni, za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Interwencja policji w Koszalinie. Znaleziono ciało kobiety.Koszalin. Znaleziono ciało kobiety. Niewykluczony udział osób trzecich

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: