Pogoda na dziś - poniedziałek 14 marca. Kolejny dzień ze słoneczną aurą

Pogoda w weekend dała nam przedsmak wiosny, a Polacy mogli cieszyć się słońcem. W poniedziałek 14 marca możemy liczyć na kontynuację tej aury. Termometry wskażą nawet do 12 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo W Kijowie ochotnicy z obrony terytorialnej szkolą się z obsługi broni przeciwpancernej

"Marzec w tym roku jest bardzo słoneczny, suchy i chłodny. W wielu regionach kraju nie spadła ani jedna kropla deszczu. Ale pomimo dużej ilości dni słonecznych i wyżowej pogody notujemy spadki temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza w nocy oraz niewysokie wartości maksymalne w ciągu dnia" - piszą eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. Synoptycy przewidują słoneczny i suchy początek tygodnia. Temperatura wskaże maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda na dziś - poniedziałek 14 marca. Do 12 stopni na zachodzie

W poniedziałek 14 marca najcieplej będzie we Wrocławiu - tam na termometrach nawet 11 stopni Celsjusza. Temperatura spadnie o jeden stopień w Zielonej Górze i Opolu, 10 stopni Celsjusza. Nieco niższe wartości zaobserwujemy w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, gdzie termometr wskaże 9 stopni. Na osiem stopni liczyć mogą mieszkańcy Rzeszowa, Koszalina, Szczecina, Rzeszowa. W centrum - w Toruniu, Warszawie i Łodzi - oraz Lublinie, Kielcach i Gdańsku wartości wyniosą 7 stopni, natomiast w Białymstoku 6, a najzimniej w Suwałkach, bo zaledwie 5 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody 14.03Prognoza pogody 14.03 Fot.: Gazeta.pl

W całej Polsce nie przewiduje się żadnych opadów. Na wschodzie nad ranem nieco chmur, zza których szybko wyłoni się słońce. Małe zachmurzenie może pojawić się po południu również na zachodzie, jednak będzie to zjawisko przejściowe. 

Wyżowa pogoda utrzymująca się przez kolejny dzień sprawi, że w przeważającej części kraju warunki biometeorologiczne będą korzystne. Jedynie nad ranem na północno-zachodnich krańcach biomet będzie obojętny. W ciągu dnia szybko zmieni się jednak w korzystny - podaje biometeo.imgw.pl

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: