Pogoda na dziś - niedziela 13 marca. Słonecznie, a na termometrach nawet do 11 stopni

W niedzielę Polacy będą mogli cieszyć się słoneczną pogodą. Przejściowe, niewielkie zachmurzenie pojawi się jedynie na wschodzie. Na termometrach tego dnia pojawi się nawet do 11 stopni.

"W weekend kontynuacja wyżowej pogody z dużą ilością słońca, tylko na północnym wschodzie może się okresami pojawić więcej chmur. Padać jednak nie będzie. Noce nadal mroźne, szczególnie z piątku na sobotę, spadek temperatury do -15 stopni" - zapowiadają pogodę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda. W niedzielę będzie słonecznie

W niedzielę najcieplej będzie na zachodzie. W województwie zachodniopomorskim termometry wskażą aż 11 stopni. 10 stopni pojawi się z kolei na termometrach w następujących województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

9 stopni pojawi się na termometrach w województwie lubuskim, małopolskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. W niedzielę 8 stopni pojawi się na województwie pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim. O jeden stopień mniej, czyli 7 stopni, synoptycy prognozują w Białymstoku. 6 stopni w województwie lubelskim i podkarpackim.

PogodaPogoda Fot. gazeta.pl

Pogoda w niedzielę. Na zachodzie kraju będzie najcieplej

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Europą. Oznacza to, że ze wschodu wciąż będzie napływać zimne, kontynentalne powietrze. Zachodnia część kraju pozostawać będzie jednak w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

mróz - zdjęcie ilustracyjneUwaga na mróz! IMGW wydaje ostrzeżenie I stopnia na południu Polski

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Tego dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany. Zachmurzenie pojawi się jedynie na wschodzie kraju, ale będzie przejściowe. Również tam nie zabraknie słońca. Warunki biometeorologiczne będą korzystne przez cały dzień we wszystkich regionach. 

Więcej o: