Pogoda na dziś - sobotę 12 marca. Kolejny wyżowy, słoneczny dzień. Na termometrach nawet do 9 stopni

W sobotę mieszkańcy całej Polski będą mogli cieszyć się przyjemną, słoneczną pogodą. Na termometrach w ciągu dnia możliwe nawet 9 stopni Celsjusza, co sprawi, że pierwszy dzień weekendu będzie zachęcał do aktywności na świeżym powietrzu.
Zobacz wideo Polska powinna wprowadzić euro?

W sobotę w ciągu dnia temperatura w całym kraju będzie plusowa. Maksymalne wartości będą oscylować od 4 stopni na południowym wschodzie do 9 stopni na północnym zachodzie.

Pogoda na sobotę. Na termometrach od 4 do nawet 9 stopni Celsjusza

W sobotę najcieplej będzie w Szczecinie - tam na termometrach nawet 9 stopni Celsjusza. Nieco niższe wartości zaobserwujemy w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, gdzie temperatura wyniesie 8 stopni. Na siedem stopni liczyć mogą mieszkańcy Trójmiasta, Olsztyna, Zielonej Góry, Katowic czy Krakowa. W Kielcach i Warszawie wartości wyniosą 6 stopni, natomiast w Białymstoku i Lublinie - 5. Zdecydowanie najchłodniej zapowiada się w Rzeszowie, gdzie w ciągu dnia temperatura osiągnie maksymalnie 4 stopnie.

Pogoda na sobotę 12 marcaPogoda na sobotę 12 marca Fot. Gazeta.pl

W sobotę na terenie całego kraju panować będzie wyż oraz słoneczna aura. Na wschodzie Polski możliwe delikatne zachmurzenia, które nie wpłyną jednak na komfort termiczny. Pogoda w całym kraju będzie zachęcała do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. 

Więcej wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ostrzeżenia IMGW przed silnym mrozem w sobotę rano

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowych krańców Polski dotyczące silnego mrozu. Ważne one będą jednak zaledwie do godzin porannych - do godziny 8:00-9:00 rano. Na terenach od Bielska-Białej, przez Nowy Sącz i Krosno po Ustrzyki Dolne możliwe jednak, że wartości jeszcze nad ranem spadną znacznie poniżej zera.

Więcej o: