Pogoda na dziś - piątek 11 marca. Choć zaświeci słońce, nie będzie dużo cieplej

W piątek nareszcie zaświeci słońce. Z ładnej pogody będą mogli cieszyć się mieszkańcy wszystkich regionów Polski. Przelotne zachmurzenie prognozowane jest jednak na północy kraju. Gdzie będzie najcieplej tego dnia? Odpowiadamy.

Piątek będzie słonecznym dniem, choć na wysokie temperatury na termometrach przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zdaniem synoptyków zima nie odeszła jeszcze na dobre.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na piątek. Na termometrach do 6 stopni

Zdaniem synoptyków w piątek 11 marca najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą ponad 6 stopni. 5 stopni prognozowane jest z kolei w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. 4 stopnie na plusie wskażą termometry w następujących województwach: lubuskim, śląskim, łódzkim oraz w województwie warmińsko-mazurskim. Tylko 3 stopnie wskażą termometry na Mazowszu oraz na Podlasiu. W piątek 2 stopnie w województwie małopolskim, świętokrzyskim oraz na Lubelszczyźnie. 1 stopień na Podkarpaciu.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda. W piątek słonecznie i bez opadów

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w piątek w całym kraju będzie dużo słońca, a opady raczej się nie pojawią. Tego dnia będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, który jednak na zachodzie będzie już dużo bardziej porywisty,  wiejący z kierunków wschodnich. W górach porywy wiatru do 60 km/h, które mogą powodować zamiecie śnieżne.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Noc z piątku na sobotę ma być pogodna i pozbawiona opadów. Na zachodzie regionalnie  pojawią się marznące mgły, ograniczające widzialność do około 500 m. "Temperatura minimalna od -7 stopni, na południu i wschodzie, około -5 stopni w centrum do -1 stopnia nad morzem" - zapowiadają synoptycy IMGW.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Widok na panoramę Tatr od Tatr Bielskich - zdjęcie ilustracyjnePogoda od kwietnia do lipca 2022 - prognoza w wiosnę i lato od IMGW

"Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, zmienny z przewagą północnego, w zachodniej słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W górach porywy wiatru do 60 km/h powodujące miejscami zamiecie śnieżne" - dodają synoptycy, prognozując pogodę na noc.

Więcej o: