Płock. Zabójstwo trzech chłopców. Policja szuka ojca najmłodszej z ofiar

W środę w mediach pojawiła się informacja o znalezieniu zwłok trójki dzieci w wieku od 8 do 17 lat w jednym z mieszkań w Płocku. Następnego dnia policja udostępniła wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. 42-latek miał opiekować się chłopcami pod nieobecność ich matki.

Poszukiwany 42-latek to ojciec najmłodszego z zamordowanych dzieci. Jak informowaliśmy wcześniej, chłopcy mieli rany cięte szyi. Zwłoki zostały odkryte po interwencji Straży Pożarnej, którą zaalarmowała koleżanka najstarszej ofiary.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Płock. Zabójstwo trójki dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Policja poszukuje 42-latka

"Do sprawy zabójstwa policjanci prowadzą poszukiwania za 42-letnim Radosławem Kolasińskim. Mężczyzna pod nieobecność matki zajmował się chłopcami, najmłodszy był jego synem. Wczoraj po południu samochód, którym poruszał się płocczanin został odnaleziony w miejscowości Wykowo - w rejonie rzeki Wisły" - przekazała Komenda Miejska Policji w Płocku.

"Do działaniach poszukiwawczych zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące. W tej chwili kilkudziesięciu policjantów prowadzi intensywne poszukiwania za 42-latkiem" - dodali funkcjonariusze. W komunikacie dodano, że nie będzie na razie informacji o dalszych szczegółach sprawy.

Zgodnie z rysopisem policji, mężczyzna najprawdopodobniej ubrany był w ciemną kurtkę z napisem odblaskowym HI-TEC umieszczonym na piersi, ramieniu oraz plecach. Może mieć przy sobie szalik-typu komin w kolorze zielono-niebieskim, czapkę i buty sportowe koloru niebieskiego. "Poszukiwany ma specyficzny styl poruszania się - stopy do zewnątrz, chód szybki" - czytamy w opisie.

Informacje na temat poszukiwanego można przekazywać dzwoniąc pod numer alarmowy 112 oraz pod nr. tel. 47 705 16 00, 47 705 16 01.

Przeczytaj więcej informacji z Polsk na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Płock. Zwłoki trójki dzieci w mieszkaniu. Miały rany cięte szyi

Płock. Zwłoki trójki dzieci z ranami ciętymi szyi

Z pierwszych informacji wynikało, że dzieci mają od 10 do 17 lat. Z ustaleń PAP wynika jednak, że zamordowani chłopcy to dzieci w wieku 8, 12 i 17 lat. Ciała ofiar zostały odnalezione w środę 9 marca przed godziną 11. 

- W wyniku zgłoszenia o braku kontaktu z nastolatkiem zamieszkałym w jednym z bloków przy Wyszogrodzkiej w Płocku, strażacy podjęli interwencję. Po wejściu do mieszkania znaleźli zwłoki trójki dzieci. Na miejscu nie było żadnych dorosłych - mówił rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera. Zgłoszenia dokonała koleżanka nastolatka. 

Zastępca prokuratora rejonowego w Płocku potwierdził w środę, że na zwłokach dzieci odkryto rany cięte szyi. 

Ćwiczenia wojskowe AnakondaWojsko wysyła zawiadomienia. Obowiązkowe szkolenia dla rezerwistów w Polsce

Więcej o: