Wojsko wysy豉 zawiadomienia. Obowi您kowe szkolenia dla rezerwist闚 w Polsce. Uwaga na fa連zywe SMS-y

Sztab Generalny Wojska Polskiego wysy豉 zawiadomienia do rezerwist闚 o obowi您ku stawiennictwa na 獞iczeniach. Jednocze郾ie SGWP ostrzega przed fa連zywymi SMS-ami. "Informacje zwi您ane z przydzia豉mi mobilizacyjnymi wysy豉ne s poczt" - czytamy w oficjalnym o鈍iadczeniu Wojska Polskiego.

- Ćwiczenia są obowiązkowe, a możliwości ich uniknięcia naprawdę niewielkie. Dlatego wysyłamy karty od lutego, aby rezerwiści mieli czas przygotować swoje życie zawodowe i prywatne na okres ćwiczeń - powiedział mjr Bogdan Lewandowski, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy cytowany przez "Gazetę Pomorską". Zapewnia, że nie jest to spowodowane sytuacją w Ukrainie. 

Zobacz wideo Sekretarz stanu USA skomentował zamieszanie z polskimi MiG-ami. "To skomplikowane"

"To rutynowa działalność Sił Zbrojnych RP, realizowana planowo, w celu zapewnienia mobilizacyjnego uzupełnienia stanu osobowego jednostek wojskowych" - podkreśla SGWP. Pierwotnie ćwiczenia miały się odbyć w 2020 roku. Zawieszono je z powodu pandemii koronawirusa. Już pod koniec stycznia 2022 roku media informowały o listach, które mogą otrzymać rezerwiści. Powołanie mogło trafić do każdego, kto został przeniesiony do rezerwy z przydziałem mobilizacyjnym, spełniającym wymagania do przeznaczenia na określone stanowiska służbowe.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

-  Wysyłamy je wcześniej. Tym bardziej że 穎軟ierze rezerwy, którzy są na przydziałach, wiedzą, że przez ileś dni takiego ćwiczenia muszą być obecni, dyspozycyjni dla wojska, dla munduru - dodaje mjr Lewandowski.

Wojsko Polskie ostrzega rezerwistów. "WKU nie kontaktują się za pomocą SMS-ów"

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. "WKU nie kontaktują się z żołnierzami rezerwy za pomocą SMS-ów. Informacje związane z przydziałami mobilizacyjnymi wysyłane są pocztą. W przypadku otrzymania takiej wiadomości należy skontaktować się z najbliższą WKU lub Wojewódzkim Sztabem Wojskowym" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Pacjenci z Ukrainy trafią do Unii Europejskiej. Jest już 10 tysięcy łóżek Pacjenci z Ukrainy trafią do Unii Europejskiej. Jest już 10 tysięcy łóżek

Zgodnie z planem szkolenia mają się rozpocząć w kwietniu. Prowadzone będą w jednostkach wojskowych. Przedstawiciele WKU zapewniają, że sporządzono już w tym celu stosowną dokumentację. Podkreślmy, że wezwań na ćwiczenia nie otrzymają m.in. osoby, które stawiły się na WKU w trakcie studiów i ci, którzy zakończyli kontakt z armią na komisji lekarskiej.

********

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj >   

Wi璚ej o: