Kamala Harris wylądowała w Polsce. Wiceprezydentka USA spotka się z Dudą i Morawieckim

W środę wieczorem wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris wylądowała w Warszawie. W czwartek polityczka spotka się z Andrzejem Dudą oraz Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem rozmów ma być kwestia inwazji Rosji na Ukrainę.
Zobacz wideo Kim jest Kamala Harris, nowa wiceprezydentka USA?

Wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris wylądowała w Warszawie. To najwyższy rangą polityk USA, który odwiedza Polskę od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Jutro Kamala Harris spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Kamala Harris wylądowała w Polsce. Wiceprezydentka USA spotka się z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim

W środę 9 marca wieczorem Kamala Harris wylądowała w Warszawie. W czwartek odbędzie się spotkanie wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem rozmów ma być kwestia inwazji Rosji na Ukrainę.

Wysoki rangą przedstawiciel administracji w Waszyngtonie powiedział dziennikarzom podczas telekonferencji, że Kamala Harris wykorzysta wizytę w Polsce, by zademonstrować "siłę i jedność sojuszników z NATO oraz wielu innych krajów świata w obliczu nieuzasadnionej agresji ze strony Rosji". Wiceprezydentka USA ma też prowadzić rozmowy na temat kolejnych kroków w odpowiedzi na działania Rosji, wzmocnieniu wschodniej flanki NATO oraz wsparcia narodu ukraińskiego.

Więcej wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiceprezydentka USA spotka się prezydentem i premierem Polski

"Jest to kolejna wizyta władz amerykańskich. Spotkania łączy chęć wsparcia Ukrainy i działalność Sojuszu Północnoatlantyckiego" - zapowiada Centrum Informacyjne Rządu.

Omówione zostaną dalsze kroki, mające na celu odcięcie Rosji od źródeł finansowania działań wojennych, w tym nałożenie sankcji obejmujących sektor energetyczny. Politycy będą rozmawiać też o wzmocnieniu wszechstronnej pomocy dla Ukrainy.

W programie wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych są także spotkania z premierem Kanady Justinem Trudeau, który także będzie przebywał w Polsce, uchodźcami z Ukrainy, pracownikami ambasady w Warszawie oraz dyplomatami ewakuowanymi z Kijowa. Po wizycie w Warszawie Kamala Harris odleci do Rumunii.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: