Pogoda na czwartek - 10 marca. Z każdym dniem coraz cieplej

Pogoda od czwartku 10 marca się ustabilizuje. Do końca tygodnia słonecznie, a temperatura stopniowo będzie wzrastać, co odczują mieszkańcy zachodniej części kraju.
Zobacz wideo Zbombardowany przez Rosjan szpital dziecięcy w Mariupolu

Pogoda od czwartku 10 marca będzie uwarunkowana wyżem z centrum nad Europą Wschodnią, który zapewni stabilną i słoneczną aurę. Jak prognozują synoptycy, z każdym dniem będzie coraz cieplej. "Najdłużej chłodne powietrze pozostanie na wschodzie kraju. Tam temperatura maksymalna kształtować się będzie od -1 stopnia Celsjusza do 5 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna od -6 stopni Celsjusza do 0, ale w rejonach podgórskich Karpat możliwe są spadki temperatury do -10 stopni Celsjusza" - podają eksperci IMGW.

Pogoda na czwartek - 10 marca. Najcieplej na zachodzie kraju

Jak podają synoptycy, w czwartek 10 marca najcieplej będzie na zachodzie kraju. W Gorzowie Wielkopolskim termometry wskażą nawet 6 stopni Celsjusza. W Bydgoszczy, Gdańsku, Zielonej Górze, Poznaniu, Wrocławiu o dwie kreski mniej - mieszkańcy odczują 4 stopnie Celsjusza. W centrum kraju w Warszawie i Łodzi osiągnie zaledwie 1 stopień Celsjusza, podobnie jak w Olsztynie czy Krakowie. Poniżej zera temperatura spadnie w Suwałkach, Białymstoku, Kielcach i Lublinie.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Jarosław Kaczyński w StarachowicachJarosław Kaczyński został wygwizdany. Przed sądem odpowie 19 osób

Ostrzeżenie IMGW. Lokalnie mgła

Synoptycy informują o mgle, która może pojawić się w Gorzowie Wielkopolskim. "Nad ranem lokalnie mgła. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz gdzieniegdzie opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i wschodni. W Karpatach wiatr w porywach do 65km/h" - czytamy we wpisie na Twitterze IMGW.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: