Toruń. Zawaliła się kamienica w centrum miasta. Trwa akcja służb

Zawalił się budynek w centrum Torunia. Na miejscu pracują służby. Strażacy przeszukują budynek, sprawdzając, czy w środku nie znajdowały się żadne osoby. Budynek był prawdopodobnie pustostanem przeznaczonym do rozbiórki.
Zobacz wideo Kijowska orkiestra zagrała koncert na Placu Niepodległości w ramach akcji "Wolne Niebo"

Jak informuje strona metrolpoliabydgoska.pl, w środę 9 marca w Toruniu doszło do częściowego zawalenia się jednego z budynków znajdujących się na starówce. Chodzi o opuszczoną kamienicę przy ul. Garbary Wielkie, niedaleko salonu Empik. 

Toruń. Zawalił się budynek w centrum miasta. Na miejscu pracują służby

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 12:21, na miejsce zadysponowano trzynaście zastępów straży pożarnej - przekazał portalowi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. kpt. Przemysław Baniecki. Jak dodał, zawaliła się część stropu i ściany budynku.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zawalenie się kamienicy w Toruniu. Straż pożarna przeszukuje budynek

Jak na razie brak informacji o osobach poszkodowanych w tym zdarzeniu. Portal ototorun.pl podaje, że na miejscu zdarzenia pracuje także policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna z Chełmży, która przeszukuje budynek, upewniając się, że w środku nie było żadnych osób. Według informacji, na jakie powołuje się strona, budynek miał być przeznaczony do rozbiórki. 

Policja. Zdjęcie ilustracyjne. Płock. Zwłoki trójki dzieci w mieszkaniu. Miały rany cięte szyi

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: