Przemyśl. Tatiana Kołaszenko zniknęła po przekroczeniu granicy. Szuka jej policja, w Polsce czeka mąż

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu prowadzą poszukiwania 71-letniej obywatelki Ukrainy Tatiany Kołaszenko. Kobieta przekroczyła ukraińsko-polską granicę 28 lutego, chwilę później skierowała w nieznanym kierunku i do tej chwili jej nie odnaleziono.

Obywatelka Ukrainy, jak informuje policja, do tej chwili nie nawiązała kontaktu z mężem, który przebywa obecnie w punkcie recepcyjnym w szkole podstawowej nr 14 w Przemyślu. Kobieta nie posiadała dokumentu ani telefonu.

Mariupol, budynek zniszczony w wyniku ostrzału. Zdjęcie z 7 marca 2022 r.Ukraina. Rosjanie próbowali wedrzeć się do Mariupola korytarzem humanitarnym

Zaginiona 71-letnia Tatiana Kołaszenko. Jest opis policji

Tatiana Kołaszenko (ur. 12.11.1951 roku) 28 lutego o godz. 3:45 przekroczyła granicę na przejściu granicznym w Medyce i udała się w nieznanym kierunku. Ma 158 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy siwe najczęściej zaczesuje w kok, oczy koloru niebieskiego. Policja podaje, że kobieta nie ma znaków szczególnych, ale ma braki w uzębieniu. Była ubrana w ciemną kurtkę do kolan z kapturem i czarne materiałowe spodnie. Na głowie miała zawiązaną chustkę w jasnym kolorze.  

policja, zdjęcie ilustracyjneUkrainiec próbował ewakuować rodzinę. Został oszukany

"Każdy, kto ma wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionej lub informacje, które mogłyby się przyczynić do odnalezienia kobiety, proszony jest o kontakt z przemyską komendą na numer telefonu 47 823 33 25, 47 823 33 10 lub pod nr alarmowy 112. Pomóżmy, by rozdzielona przez wojnę rodzina mogła się odnaleźć" - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz wideo Były oficer GROM o rosyjskiej armii: Kolos na glinianych nogach, wyglądała wspaniale na paradach

Jak informuje polska Straż Graniczna, od 24 lutego do 7 marca do Polski z Ukrainy przyjechało 1,33 mln osób. Wśród nich 93 proc. to obywatele Ukrainy, 1 proc. to obywatele Polski, a 6 proc. to obywatele prawie 100 innych państw.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: