Stalowa Wola. Mężczyzna śmiertelnie raniony przez nożownika. Sprawcą okazał się 14-latek

W niedzielę w Stalowej Woli 36-letni mężczyzna został dźgnięty nożem w plecy. Mężczyzna zmarł, mimo udzielonej mu pomocy. Po czterech godzinach policjanci złapali sprawcę, którym okazał się 14-latek.

Jak podaje portal nowiny24.pl, do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (6 marca) wieczorem przy al. Jana Pawła II w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Do ataku doszło niedaleko przystanku autobusowego.

Zobacz wideo Irpien

Stalowa Wola. 14-latek śmiertelnie ranił nożem dorosłego mężczyznę

36-letni mężczyzna został dźgnięty nożem w plecy. Na miejsce wezwano karetkę i policję, jednak nie udało się uratować życia poszkodowanego. Po około czterech godzinach od zabójstwa funkcjonariuszom udało się zatrzymać sprawcę.

Był nim 14-letni chłopiec. Przy nieletnim zatrzymano też nóż z 20-centymetrowym ostrzem. Sprawca i ofiara na pewno się znali, ale nie wiadomo, jakie były ich relacje.

- Mogę jedynie potwierdzić tyle, że zatrzymany został 14-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Z uwagi na jego wiek, sprawę będzie prowadził Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Stalowej Woli i tam prokuratura przekaże akta - powiedział prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu w rozmowie z portalem echodnia.eu.

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemyśl. Grupy mężczyzn atakowały uchodźcówPrzemyśl. Grupa mężczyzn atakowała uchodźców. Służby "panują nad sytuacją"

Stalowa Wola. 14-latek przebywa w policyjnej izbie dziecka

Dzieci poniżej 15. roku życia nie mogą być sądzone na podstawie przepisów Kodeksu karnego. Śledczy nie ujawniają żadnych szczegółów dotyczących motywu, jakim kierował się chłopiec.

14-latek przebywa obecnie w policyjnej izbie dziecka w Rzeszowie. O dalszym losie chłopca zdecyduje sąd rodzinny. Najsurowszym środkiem wychowawczym będzie umieszczenie sprawcy w zakładzie poprawczym.

Ślub w ogarniętej wojną UkrainieWzięli ślub w atakowanym Kijowie. "Najszczęśliwszy dzień mojego życia"

Więcej o: