Pogoda na dziś - poniedziałek 7 marca. W większości kraju będzie dość pochmurno. Możliwy śnieg

Pogoda w poniedziałek będzie w prawie całej Polsce raczej niezachęcająca do spacerów. Możliwe opady deszczu i śniegu, do tego będzie dość pochmurnie. Mieszkańcy południowego zachodu mogą jednak liczyć na nieco słońca.
Zobacz wideo Bracia Kliczko: Uczyńmy Kijów stolicą człowieczeństwa, duchowości i pokoju

W poniedziałek 7 marca temperatura w całym kraju będzie plusowa, jednak część Polaków może zaskoczyć śnieg. Na najwięcej słońca liczyć mogą natomiast mieszkańcy północnego zachodu. 

Pogoda na poniedziałek. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 8 do 2 stopni Celsjusza

Pogoda na 7 marca 2022 r.Pogoda na 7 marca 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Najwyższa temperatura w poniedziałek cieszyć będzie mieszkańców Szczecina - tam na termometrach zobaczymy nawet 8 stopni. Nieco chłodniej będzie w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze, gdzie wartości osiągną 7 stopni. We Wrocławiu i Trójmieście termometry wskażą nie więcej niż 5 kresek powyżej zera, natomiast w Krakowie, Łodzi, Warszawie i Białymstoku - 4. W Lublinie będzie dość chłodno - zaledwie 3 stopnie Celsjusza, podobnie w Rzeszowie i Kielcach, gdzie wartości będą oscylować wokół 2 stopni.

Więcej podobnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od wybuchu wojny granicę polsko - ukraińską przekroczyło ponad milion uchodźców (zdjęcie ilustracyjne)Już ponad milion uchodźców przekroczyło granicę z Polską

Pogoda. Poniedziałek będzie dość pochmurny, możliwe opady śniegu z deszczem

Mieszkańcy północnego zachodu będą mogli cieszyć się przelotnymi przejaśnieniami, jednak pozostałą część kraju przysłonią chmury. Dodatkowo możliwe tam będą opady deszczu ze śniegiem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przygotował na poniedziałek żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Zdaniem synoptyków warunki biometeorologiczne będą natomiast w dużej mierze niekorzystne dla Polaków. "W Polsce występować będą na ogół obojętne warunki biometeorologiczne, które przejściowo na przeważającym obszarze kraju pogorszą się do niekorzystnych, a na północnym zachodzie poprawią do korzystnych" - czytamy.

Tygrysy i lwy ewakuowane przez pracowników poznańskiego zoo z azylu pod KijowemUdało się! Lwy z Ukrainy dojechały bezpiecznie do poznańskiego zoo

Więcej o: