Kamala Harris przyjedzie do Polski. Wiceprezydentka USA "ma zademonstrować siłę i jedność NATO"

Wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris odwiedzi Polskę. Tymczasem w sobotę w Rzeszowie odbędzie się spotkanie amerykańskiego sekretarza stanu Antony'ego Blinkena z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem.
Zobacz wideo Łatuszka: Jeśli będzie niezależna Ukraina, to jest szansa na niezależną Białoruś

Wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris uda się w przyszłym tygodniu do Warszawy - potwierdziło Polskie Radio w Białym Domu. Podczas podróży zaplanowanej na 9-11 marca Harris odwiedzi także Bukareszt.

Wiceprezydentka USA odwiedzi Polskę. Spotkanie będzie dotyczyć wojny w Ukrainie

- Ta wizyta ma zademonstrować siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników ze wschodniej flanki w obliczu rosyjskiej agresji - przekazała Polskiemu Radiu rzeczniczka wiceprezydent USA Sabrina Singh. Dodała, że podczas spotkań z przywódcami Polski i Rumunii Harris będzie rozmawiać o koordynacji działań w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę. - Spotkania wiceprezydentki poświęcone będą również temu, jak Stany Zjednoczone mogą dalej wspierać sąsiadów Ukrainy, którzy przyjmują i opiekują się uchodźcami uciekającymi przed przemocą - oświadczyła rzeczniczka Kamali Harris. Biały Dom ma niedługo podać więcej szczegółów na temat wizyty.

Więcej informacji na temat sytuacji w kraju i na świecie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Polskę odwiedzi także amerykański sekretarz stanu Antony Blinken

Na kilka godzin przybędzie do Polski także amerykański sekretarz stanu. Antony Blinken, który w sobotę (5 marca) w Rzeszowie spotka się z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. Wizyta Blinkena w Polsce ma związek z rosyjską agresją na Ukrainie. Ma być pokazaniem jedności sojuszników NATO w obliczu wojny, którą Rosja wywołała tuż za granicami Sojuszu.

Oprócz rozmów Blinken i Rau odwiedzą także utworzony tutaj ośrodek recepcyjny dla ukraińskich uchodźców pod nazwą "Hala Kijowska" (ok.14:00). Spotkają się także z przedstawicielami ukraińskich organizacji, działających na wschodzie Polski. Antony Blinken to jak dotąd najwyższy rangą amerykański polityk, który odwiedza Polskę od czasu rosyjskiej napaści na Ukrainę. 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: