Pogoda na dziś - piątek 4 marca. Zima w kontrataku? Znów pojawi się śnieg

Synoptycy nie mają pozytywnych wieści dla tych, którzy nastawili się już na nadejście wiosny. W piątek nastąpi załamanie pogody. Należy przygotować się na to, że będzie pochmurno i pojawi się przelotny śnieg lub deszcz ze śniegiem.

"Przez obszar naszego kraju, przemieści się zatoka z frontem atmosferycznym i przyniesie wzrost zachmurzenia do dużego oraz szczególnie na południu kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu" - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w piątek. Nawet do 6 stopni na termometrach

Choć synoptycy zapowiadają powrót zimy, to na zachodzie kraju pojawi się nawet 6 stopni. Takiej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Szczecina. O jeden stopień mniej, czyli 5 stopni, pojawi się na termometrach w Bydgoszczy oraz w Poznaniu.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

4 stopni ciepła mogą spodziewać się mieszkańcy takich miast jak: Wrocław, Łódź, Warszawa oraz Katowice. 3 stopnie na termometrach pojawią się w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Zielonej Górze, Krakowie, Rzeszowie, Kielcach oraz w Lublinie.

Przeczytaj więcej prognoz pogody na stronie głównej Gazeta.pl.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Wrócą opady śniegu

Do Polski wrócą opady śniegu. Jak przewidują synoptycy z portalu twojapogoda.pl, najwięcej zimowych akcentów pojawi się na południu, wschodzie i w centrum w kraju. Choć śniegu nie spadnie dużo, będzie można podziwiać zimowe krajobrazy. Według zapowiedzi synoptyków w ciągu dnia pojawią się również opady śniegu, deszczu, ale i deszczu ze śniegiem oraz opady krupy śnieżnej.

Krokusy - wiosnaCiepło i wiosna nadciągają znad Rosji. Piękna pogoda utrzyma się parę dni

W nocy z piątku na sobotę i w sobotę, śnieg i krupa śnieżna pojawią się przede wszystkim w południowych rejonach kraju. Na termometrach pojawią się również niższe temperatury. Zimowa aura nie odpuści szybko, więc warto znów sięgnąć po ciepłe kurtki i czapki.

Więcej o: