Pogoda na dziś - czwartek 3 marca. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura do 5 stopni

Pogoda na czwartek 3 marca nie przyniesie większych zawirowań. Temperatura maksymalna w Polsce będzie wahała się od 1 do 5 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie przelotnie popada śnieg z deszczem i śnieg.

Pogoda w czwartek przyniesie wzrost zachmurzenia, szczególnie na południu kraju. Powodem zmiany aury będzie zatoka z frontem atmosferycznym przemieszczająca się przez Polskę. Przelotnie może popadać też deszcz ze śniegiem i śnieg. 

Zobacz wideo Hetmański: Polska od lat uprawia tzw. polonizację polityki klimatycznej

Pogoda na dziś - czwartek 3 marca. Temperatura powietrza 

W czwartek w całej Polsce maksymalna temperatura powietrza będzie powyżej zera i wyniesie od 1 do 5 stopni Celsjusza. Najchłodniej, bo 1 stopień C w Suwałkach. Z kolei 2 stopnie w Białymstoku.

Maksymalnie 3 stopnie na termometrach zobaczą mieszkańcy Katowic, Kielc, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Warszawy i Zielonej Góry. Natomiast 4 stopnie w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie i Toruniu.

Najcieplej (5 stopni Celsjusza) w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Wrocławiu.

Pogoda na dziś - czwartek 3 marca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - czwartek 3 marca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Częstochowa. Ciała znalezione w lesie to zaginione Aleksandra i OliwiaCzęstochowa. Ciała znalezione w lesie to zaginione Aleksandra i Oliwia

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - czwartek 3 marca. Opady i warunki biometeorologiczne

W związku z przemieszczającym się nad Polską frontem atmosferycznym zachmurzenie nad całym krajem może wzrosnąć do dużego. Ponadto, szczególnie na południu, przewidywane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, ale będą one przelotne. 

Trębacz gra hymn Ukrainy na szczycie wzgórzaHymn Ukrainy zagrany w wyjątkowych okolicznościach, na szczycie wzgórza

Wyżowa pogoda będzie w czwartek korzystnie wpływać na organizm człowieka. W związku z zachmurzeniem w ciągu dnia warunki biometeorologiczne mogą osłabnąć, jednak będzie to zjawisko przejściowo. Przeważnie na terenie całego kraju biomet będzie korzystny, miejscami obojętny - wynika z prognozy biometeo.imgw.pl

****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj>>>

Więcej o: