Tatry. Zwłoki mężczyzny pod Kościelcem. Prawdopodobnie spadł z dużej wysokości

W Tatrach zostały odnalezione zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie spadł z dużej wysokości ze szlaku prowadzącego na Kościelec. Funkcjonariusze TOPR przetransportowali ciało do zakopiańskiego szpitala.
Zobacz wideo Jakie są szanse Ukrainy na wejście do Unii Europejskiej?

Do zdarzenia doszło we wtorek 1 marca około godziny 17 w okolicy Kościelca w Dolinie Gąsienicowej w Tatrach Wysokich. Prawdopodobnie mężczyzna poślizgnął się i spadł z dużej wysokości - podaje TOPR w komunikacie na Facebooku. Ciało w śniegu zauważył turysta, który schodził z Przełęczy Karb. Natychmiast poinformował o tym ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ci jednak stwierdzili zgon i - zgodnie z przepisami - przetransportowali ciało do zakopiańskiego szpitala.

Tatry. W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Został przedłużony do 2 marca do godziny 20. Jak czytamy w komentarzu na stronie TOPR: "Wiatr wiejący w ciągu dnia utworzył świeże depozyty śniegu na starym twardym podłożu, we wszystkich formacjach wklęsłych na rozległych polach śnieżnych oraz w pobliżu gr. granicy lasu na te miejsca należy zwrócić szczególną uwagę". Ratownicy apelują o umiejętny dobór tras wycieczek do panujących warunków oraz umiejętności.

Andrzej Duda Andrzej Duda wygłosi kolejne orędzie ws. ataku Rosji na Ukrainę

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj. 

Więcej o: