Mariusz Błaszczak: Wzrosło zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim. 2200 deklaracji w ciągu tygodnia

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim wzrosło ponad pięciokrotnie. "Tylko w tym tygodniu ponad 2200 osób złożyło deklaracje o wstąpieniu do Sił Zbrojnych RP. Wcześniej było to ok. 400 osób na tydzień" - przekazał szef MON.

24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Obywatele zaatakowanego kraju od kilku dni bronią się przed atakiem rosyjskich wojsk, a ludność cywilna opuszcza Ukrainę. Od początku wojny w Ukrainie z kraju uciekło ponad 377,4 tys. osób - poinformowało we wtorek rano MSWiA. Przybywającym do Polski uchodźcom pomagają zwykli obywatele, policja, straż graniczna, wojska obrony terytorialnej oraz pozostałe służby. 

Zobacz wideo Jak można zatrzymać Władimira Putina? Gen. Pacek komentuje

Mariusz Błaszczak: Ponad 2200 osób złożyło deklaracje o wstąpieniu do Sił Zbrojnych RP

Mariusz Błaszczak przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w ostatnim tygodniu zanotowano znaczny wzrost zainteresowania wstąpieniem do Sił Zbrojnych RP. "W ostatnich dniach znacznie wzrosło zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim. Tylko w tym tygodniu ponad 2200 osób złożyło deklaracje o wstąpieniu do Sił Zbrojnych RP. Wcześniej było to ok. 400 osób na tydzień" - napisał we wtorek na Twitterze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. I dodał, że "wzrasta także zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej". 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. Mariusz Błaszczak: Chcę to bardzo mocno podkreślić, że wspieramy Ukrainę

1 marca 2022 r. szef MON Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejną edycję akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem: "SpoKREWnieni służbą". To piąta edycja akcji, w której bierze udział Wojsko Polskie. - Zachęcam wszystkich żołnierzy i wszystkich tych, którzy chcą w ten sposób pomóc, oddając krew. Doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jeżeli będzie taka potrzeba, to zebrana w ten sposób krew również trafi na Ukrainę tak, żeby pomóc tym wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Krew jest darem szczególnym, krew jest darem, którego zastąpić się nie da - powiedział we wtorek minister Mariusz Błaszczak.

Warszawski protest po ataku Rosji na UkrainęAtak Rosji na Ukrainę. Protesty w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Szef MON dodał, że "Polska na co dzień pomaga Ukrainie". - Formy pomocy są bardzo różne, począwszy od pomocy uchodźcom, poprzez pomoc humanitarną. Również poprzez przekazywanie sprzętu. Ta pomoc jest koordynowana z NATO i Unią Europejską. Chcę to bardzo mocno podkreślić, że wspieramy Ukrainę dlatego, że została zaatakowana bezprawnie - ze złamaniem fundamentów prawa międzynarodowego przez Rosję - powiedział minister. 

Ukraina - żołnierze (zdjęcie ilustracyjne)Jak pomóc Ukrainie? Gdzie wpłacić pieniądze? Trwają zbiórki [LISTA]

*****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: