Pogoda na dziś - środę 2 marca. Będzie słonecznie, choć na południowym wschodzie niewykluczony śnieg

To będzie kolejny dość słoneczny dzień z plusową temperaturą. Wartości na termometrach w ciągu dnia wahać będą się od 3 do nawet 7 stopni Celsjusza. Mimo to niewykluczone, że na południowym wschodzie kraju pojawią się delikatne opady śniegu.
Zobacz wideo Koszmar arachnofobów. Niebo zasnute setkami pająków

Pogoda w środę 2 marca będzie dość podobna do tej w poniedziałek, choć na niebie zaczną pojawiać się zachmurzenia. Mimo to aura będzie dość słoneczna, a na termometrach nadal widzieć będziemy tylko plusowe wartości.

Pogoda na środę. W ciągu dnia a termometrach od 3 do nawet 7 stopni

Pogoda na środę 2 marca 2022 r.Pogoda na środę 2 marca 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Temperatura maksymalna w środę będzie wahać się między 3 a 7 stopniami Celsjusza. Na północnym zachodzie będzie nieco cieplej niż na południowym zachodzie. Na najwyższe wartości mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, jednak niewiele chłodniej, bo 6 stopni, zapowiadane jest w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu czy Zielonej Górze. 5 stopni zobaczymy na termometrach w Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, natomiast 4 w Kielcach. Najchłodniej będzie natomiast w Lublinie i Rzeszowie, gdzie termometry wskażą zaledwie 3 stopnie. Warto jednak pamiętać, że rano i w nocy wartości te ulegną znacznemu obniżeniu - nawet do -5 stopni.

Zdaniem ekspertów z portalu fanipogody.pl nie można natomiast wykluczyć, że na Podkarpaciu i wschodzie Lubelszczyzny spadnie słaby śnieg.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PIT. Pomoc dla Ukrainy będzie można uwzględnić w podatku dochodowym?PIT. Pomoc dla Ukrainy będzie można uwzględnić w podatku dochodowym?

Prognoza biometeorologiczna. W środę pogoda będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka

W środę, podobnie jak we wtorek, biomet w całym kraju będzie korzystny lub przynajmniej neutralny dla człowieka. "Obojętne warunki biometeorologiczne występować będą jedynie na północnym zachodzie i południowym wschodzie, głównie pod koniec dnia" - podają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Uchodźcy z Ukrainy na granicy z PolskąBiznesmen wynajął Ukraińcom 140 miejsc w hotelach w Kazimierzu Dolnym

Więcej o: