Polska przyjęła 100 tys. osób z Ukrainy. "Nikogo nie zostawimy bez pomocy"

Od początku wojny w Ukrainie polską granicę przekroczyło 100 tys. osób. - Wszystkim pomożemy, nikogo nie zostawimy bez pomocy - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
Zobacz wideo Zełenski dementuje plotki o ewakuacji. "Nasza prawda naszą bronią"

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker w sobotę 26 lutego na konferencji prasowej przy przejściu granicznym w Medyce poinformował, że od początku wojny polsko-ukraińską granicę przekroczyło 100 tysięcy osób.

"Komendant Główny SG: Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy 100 tys. osób. Wczorajsza doba była rekordowa, funkcjonariusze SG odprawili na kierunku do Polski ponad 47 tys. osób. Wszystkim pomożemy, nikogo nie zostawimy bez pomocy. Po raz kolejny wszystkie służby polskie działają razem" - udostępniła wpis na Twitterze Straż Graniczna. 

Ponadto w sobotę rano (26.02) strona ukraińska zamknęła część pasów, które były do tej pory przeznaczone dla samochodów osobowych. Dzięki temu teraz więcej osób może przekraczać granicę pieszo.

Inwazja Rosji na Ukrainie - Kijów po nocnym ostrzale i walkach Wojna w Ukrainie. Pocisk rakietowy trafił w blok mieszkalny w Kijowie [ZDJĘCIA]

Wojna w Ukrainie. Punkty recepcyjne dla osób uciekających przed wojną

Wiceszef MSWiA przypomniał również, że przy całej granicy działa dziewięć punktów recepcyjnych, w których obywatele Ukrainy mogą uzyskać informacje i pomoc. Liczba osób, które trafiają do takich miejsc, się zwiększa.

Lista adresów punktów recepcyjnych:

  • Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk
  • Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22-540 Dołhobyczów
  • Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22-523 Horodle
  • Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej, ul. Jana III Sobieskiego 5, 22-680 Lubycza Królewska
  • Świetlica, Korczowa 155, 37-552 Korczowa
  • Hala sportowa - Medyka 285, 37-732 Medyka
  • Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama
  • Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne
  • dodatkowy punkt w Przemyślu na dworcu kolejowym

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

***

Dzięki zbiórce PCPM wspieranej przez Gazeta.pl udaje się wspierać ewakuacje ludzi, w tym dzieci z sierocińca, na wschodzie Ukrainy. Od wczoraj (czwartku 24 lutego) udało się zebrać milion złotych - za co ogromnie dziękujemy. Zbiórka trwa i każdy nadal może ją wesprzeć, wpłacając środki za pośrednictwem Facebooka lub na stronie pcpm.org.pl/ukraina czy przesyłając pieniądze bezpośrednio na konto 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 (mBank) z tytułem wpłaty: Pomoc dla Ukrainy.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: