Pogoda na dziś - piątek 25 lutego. Spadnie deszcz, będzie też wietrznie

Przez kilka ostatnich dni w wielu regionach świeciło słońce, a aura sprzyja spacerom. Można było nawet poczuć pierwsze podmuchy wiosny, jednak w piątek znowu będzie pochmurnie, deszczowo i znacznie chłodniej.

Dowiedz się, jaka będzie pogoda w piątek 25 lutego. Sprawdź, gdzie czekają nas opady deszczu, a gdzie spadnie śnieg.

Zobacz wideo Kierowca nie zachował ostrożności w deszczu i spowodował stłuczkę na autostradzie. Jego zachowanie po kolizji naraziło innych uczestników ruchu

Prognoza pogody na piątek. Czeka nas ochłodzenie

W piątek o godzinie 13 najcieplej będzie w województwie lubuskim, dolnośląskim, małopolskim oraz podlaski, termometry wskażą tam 7 stopni. O stopień chłodniej będzie w Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie i Katowicach. Temperatura w województwie podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim osiągnie 5 stopni. Najzimniej będzie na Mazowszu - 4 stopnie.

Pogoda na dziś - piątek 25 lutego. Nad Polską zawisły czarne chmury, z których spadnie deszczPogoda na dziś - piątek 25 lutego. Nad Polską zawisły czarne chmury, z których spadnie deszcz Fot. Gazeta.pl

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na piątek. Będzie pochmurno i deszczowo

W piątek do południa w większości regionów czekają nas duże lub umiarkowane zachmurzenia. Przejaśnień możemy spodziewać się po południu, słońce powinno pojawić się wtedy na południu, w centrum oraz na wschodzie Polski.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Opady deszczu prognozowane są w całym kraju. Nad ranem padać ma na zachodzie, w centrum, na północy i północny wschodzie kraju oraz południowym zachodzie. W okolicach południa deszczowe chmury przesuną się na południowy zachód. Z kolei wieczorem padać będzie głównie na zachodzie i w województwie wielkopolskim. Opady śniegu lub śniegu z deszczem mogą się pojawić w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, mazowieckim i podlaskim. 

Waloryzacja emerytur 2022Waloryzacja emerytur od marca 2022 - tabela netto. Jakie świadczenie na rękę?

W Polsce będzie też wietrznie. Wiatr w porywach osiągnie nawet 60 km/h na wybrzeżu, Warmii i Mazurach  oraz w górach. W pozostałych regionach powieje z maksymalną prędkością do 50 km/h.

Więcej o: