Nieoficjalnie: Pierwszy stopień gotowości bojowej w polskim wojsku. Żołnierze wzywani do koszar

W związku z wydarzeniami na Ukrainie dowództwo polskiej armii wprowadziło pierwszy stopień gotowości bojowej - podał nieoficjalnie portal Onet.pl. Oznacza to m.in. to, że żołnierze wracają do koszar, odwoływane są urlopy i wyjazdy służbowe.

Onet.pl podał w czwartek przed południem, że pierwszy stopień gotowości bojowej został wprowadzony przez dowództwo polskiej armii. Żołnierze tym samym są wzywani do koszar, mają odwoływane urlopy, wyjazdy służbowe. Wojsko analizuje stan zapasów oraz rezerwistów.

"Jak mówią nasi rozmówcy, dalsze kroki będą uzależnione od rozwoju wypadków w Ukrainie i ruchów rosyjskich wojsk" - podaje dziennikarka Onet.pl Edyta Żemła.

Zobacz wideo Przemieszczanie się wojsk rosyjskich z terenu okupowanego półwyspu krymskiego

Ukraina. Atak Rosji

 Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę z rządem w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 8 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego i trwało ok. dwóch godzin. W spotkaniu z prezydentem wzięli udział przedstawiciele rządu, szefowie służb i dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

O rosyjskiej agresji na Ukrainę rano rozmawiali również premier Mateusz Morawieckim, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz ministrowie resortów siłowych w trakcie pilnie zwołanego posiedzenia Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

W czwartek o ataku na Ukrainę będą rozmawiać liderzy państw Unii Europejskiej w ramach Rady Europejskiej. Polskie władze spodziewają się wypracowania solidarnego stanowiska z Ukrainą i ogłoszenia dalszych sankcji na Moskwę.

Czytaj więcej o ataku Rosji na Ukrainę:

Ukraina. W Donbasie trwa szturm, atak także z Krymu. "Ostrzał osiedli wzdłuż granicy"

Rosjanie wchodzą właściwie z każdej strony. Naloty odnotowane w całej Ukrainie

Wojna na Ukrainie. Cywile giną w rosyjskich ostrzałach, co najmniej ośmiu zabitych. Wśród ofiar 17-latek

Jak pomóc mieszkańcom kraju? "Najbliższe tygodnie krytyczne". Już trwają zbiórki

Więcej o: