Pogoda na dziś - czwartek 24 lutego. Na północy i południu wiatr do 70 km/h

Pogoda w czwartek będzie wietrzna, szczególnie na północy i południowym zachodzie Polski. Pogodnie natomiast będzie w centralnej części Polski. Jakiej aury możemy spodziewać się tego dnia?

Synoptycy nie przewidują w czwartek obfitych opadów deszczu, ani dużego zachmurzenia. Sprawdź, naszą prognozę i dowiedz się, jaka będzie pogoda w twoim województwie. 

Zobacz wideo Woźny: Są dni, gdy wiatraki potrafią zaspokajać 35-40% potrzeb systemu energetycznego w Polsce

Prognoza pogody na czwartek - 24 lutego. Termometry wskażą maksymalnie 11 stopni

Najcieplej w czwartek będzie w Krakowie, tam o godzinie 13 będzie 11 stopni. O stopień mniej wskażą termometry w województwie lubuskim, dolnośląskim oraz śląskim. Temperatura w Szczecinie i Warszawie osiągnie 9 stopni, a w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Kielcach i Rzeszowie po 8 stopni. Najzimniej będzie na wschodzie Polski. Na Ziemi Lubuskiej będzie 7, a na Podlasiu 6 stopni.  

Prognoza pogody na czwartek - 24 lutego. Termometry wskażą maksymalnie 11 stopniPrognoza pogody na czwartek - 24 lutego. Termometry wskażą maksymalnie 11 stopni Fot. Gazet.pl

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na czwartek - 24 lutego. Na północy kraju powieje silny wiatr

Do południa duże zachmurzenie prognozowane jest na wschodnich krańcach Polski, z kolei po południu pochmurnie będzie na zachodzie. W pozostałych częściach kraju czeka nas umiarkowane zachmurzenie. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się tylko w województwie pomorskim zachodnio-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim w godzinach wieczornych. W czwartek czeka nas silny wiatr, który powieje nawet z prędkością 70 km/h w Sudetach i na wybrzeżu. Na północy Polski wiatr osiągnie od 40 do 50 km/h, a w pozostałych regionach do 40 km/h. 

Krokusy - wiosnaCiepło i wiosna nadciągają znad Rosji. Piękna pogoda utrzyma się parę dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółty alert przed oblodzeniami. Ostrzeżenie obowiązuje  do czwartku do godziny 8 w województwach: 

  • warmińsko-mazurskim,
  • podlaskim,
  • lubelskim,
  • mazowieckim (wschodnia część województwa),
  • podkarpackim (z wyłączeniem północno-zachodnich powiatów).

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: