Warszawa. Trwa protest rolników. Centrum stolicy ma najechać nawet 100 ciągników

W środę rano rozpoczął się protest rolników w centrum Warszawy. Jak zapowiedziała Agrounia, do stolicy ma wjechać nawet setka traktorów. Funkcjonariusze policji patrolują miasto. Będą utrudnienia w ruchu.
Zobacz wideo Kołodziejczak: Notorycznie jesteśmy pomijani w sondażach. To jest dmuchanie w trąbę PiS-u

Rolnicy od dłuższego czasu domagali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Zapowiedzieli, że jeśli nie dojedzie do spotkania, protest przeniesie się do Warszawy, a traktory zablokują stolicę. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, protest rozpoczął się w środę 23 lutego. Od wczesnego poranka kolumny traktorów kierują się w stronę Warszawy. 

- Spotykamy się w Warszawie nie po to, żeby pogadać, ale żebyśmy mocno zawalczyli o polskie rolnictwo i nasze miejsca pracy. Politycy kompletnie się nami nie przejmują - mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, cytowany przez Fakt.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Protest rolników w BydgoszczyRolnicy ostrzegają: niedługo blokada Warszawy. Stawiają warunek Morawieckiemu

Kołodziejczyk dodał, że rolnicy ciężko pracują, a mimo to nie mogą sprzedawać produktów, bo "politycy pozwalają na dziadowskie zachowania pośredników, supermarketów i ubojni".

Lider Agrounii zapowiedział, że będzie namawiał rolników do walki o godną płacę.

Gabułtów (powiat kazimierski, Świętokrzyskie), 09.02.2022. Protest Agrounii 'Nie będziemy umierać w ciszy'. Przejazd rolników do Koszyc w MałopolsceProtest rolników Agrounii. Blokady w całej Polsce [LISTA]

Warszawa. Setka traktorów ma wjechać do stolicy

Od wczesnych godzin porannych w Warszawie trwa protest rolników pod hasłem "Ciężka praca, godna płaca"! Jak zapowiedziała Agrounia, do stolicy ma dotrzeć nawet 100 ciągników, a do protestujących dołączają się również górnicy oraz przedsiębiorcy.

Około godziny 7:30, Michał Kołodziejczak udostępnił na swoim Twitterze film, na którym widać kolumnę traktorów jadących w kierunku Warszawy.

Około godziny 9:00 na skrzyżowaniu Kasprzaka i Ordona zaplanowano konferencję prasową. Następnie, o godzinie 10:00 ma wystartować piesza manifestacja przed Pałacem Kultury. Protestujący zaplanowali przemarsz w kierunku kancelarii premiera, gdzie o 12 mają złożyć petycję.

W związku z trwającym protestem, funkcjonariusze policji patrolują miasto.

Więcej o: