Pogoda na dziś - wtorek 22 lutego. Ponura aura, śnieg i deszcz

Wtorek nie będzie nas rozpieszczać. Ponura aura pozostanie z nami również tego dnia. Będzie wietrznie, pojawią się również opady deszczu oraz śniegu. Czego należy spodziewać się po pogodzie we wtorek? Odpowiadamy.

Jaka będzie pogoda we wtorek 22 lutego? "W tym tygodniu Polska pozostanie pod wpływem kolejnych niżów przemieszczających znad Atlantyku na wschód wraz z układami frontów" - poinformowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na wtorek. Najchłodniej na północy kraju

Jak podają synoptycy, we wtorek 22 lutego najchłodniej będzie na północy kraju. W Gdańsku termometry wskażą 3 stopnie, a w Olsztynie tylko 2. Nieco cieplej,  czyli 4 stopnie ciepła, będzie w Białymstoku, Łodzi oraz w Bydgoszczy.

5 stopni na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy Kielc i Warszawy. 6 stopni wskażą termometry w Zielonej Górze, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie oraz w Lublinie. We wtorek najcieplej będzie z kolei w Szczecinie i w Rzeszowie, gdzie termometry wskażą 7 stopni na plusie.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Opady deszczu i śniegu niemal w całej Polsce

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wtorek będzie pochmurnym dniem. Pojawią się również przelotny opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie będzie najbardziej pogodnie - w Szczecinie, gdzie termometry wskażą aż 7 stopni, pojawi się również słońce.

Wiatr będzie w wielu regionach umiarkowany, choć synoptycy ostrzegają, że miejscami porywy mogą być silniejsze - nawet do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W górach prognozowane są z kolei zawieje i zamiecie śnieżne, więc pogoda ta nie będzie pozytywnie wpływać na turystykę górską. Warto odłożyć piesze wędrówki po górach na inny termin.

Więcej o: