Pogoda długoterminowa. Do końca lutego nie zobaczymy oznak zimy? Prawdopodobnie tak

Synoptycy zapowiadają, że bardzo prawdopodobne jest, że do końca lutego nie zobaczymy już oznak zimy. Choć może pojawić się ochłodzenie, nie będzie już tak mroźno. Jak zatem przedstawiają się różne prognozy pogody na najbliższe dwa tygodnie? Odpowiadamy.

Mimo chłodniejszego powietrza, które pojawi się w Polsce w najbliższym czasie, synoptycy przewidują, że zima już nie zaatakuje. Ale czy do kraju zawita prawdziwa wiosna?

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda. Przechodzące nad Polską niże sprowadzają ciepłe powietrze

Jak podają synoptycy TVN Meteo, niże, które przechodzą nad Polską, sprowadzają ciepłe atlantyckie powietrze. Wyjaśniają również, że nie powstał jeszcze tak silny wyż, który mógłby powstrzymać napływ łagodnego powietrza. Przez najbliższe dni na wschodzie kraju będzie nieco chłodniej, temperatura czasami nie będzie wyższa niż 2 stopnie. W tym samym czasie jednak na zachodzie termometry wskażą nawet do 10 stopni.

W najbliższych dniach lekkie ochłodzenie odczujemy przede wszystkim na wschodzie kraju, gdzie czasami będą nie więcej niż 2 stopnie. W tym samym czasie na zachodzie będzie nawet 9-10 stopni. W ostatnim tygodniu lutego również nie należy spodziewać się zimowej aury. Pod koniec lutego i na początku marca możemy spodziewać się do 4 stopni na wschodzie i około 10 stopni na zachodzie.

Wiosna w Polsce zawita w lutym? "Jeśli liczyliście, że wiosna jest tuż za rogiem, to nie"

"Jeśli liczyliście, że napiszę w kilku zdaniach, że wiosna jest tuż za rogiem i lada moment zobaczymy 20 stopni również w naszym kraju, to nie. Nie napiszę tak" - pisze na portalu fanipogody.pl jeden z synoptyków.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak dodaje, w połowie tygodnia na wschodzie rozbuduje się silny wyż, co "oznacza koniec dominacji strefowej i aktywnych niżów atlantyckich w regionie" i mróz w naszym kraju. Fanipogody.pl podają, że już w nocy z wtorku na środę zrobi się chłodniej. Jednak w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 6 do 9 stopni.

Więcej o: