Pogoda na niedzielę. Wiatr nieco osłabnie, pojawi się jednak deszcz. Warunki biometeo niekorzystne

Niedziela pod względem pogody będzie już dużo bardziej łaskawa dla Polaków, niż ostatnie dwa dni. Wiatr nadal miejscami może być porywisty, ale już nie tak, jak to było w miniony piątek i sobotę. IMGW-PIB przewiduje, że w dzień należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Trwający weekend nie był do tej pory zbyt przyjemny dla Polaków i Europejczyków. Przez Stary Kontynent przeszedł orkan Eunice, który spowodował duże zniszczenia w Holandii, Wielkiej Brytanii i w Polsce, a także przyczynił się do śmierci kilku osób. W niedzielę pogoda ma być już zdecydowanie lepsza.

Zobacz wideo Tak mocno wiało podczas igrzysk. Nie było szans na start

Pogoda na niedzielę. Będzie wiało, ale już nie tak mocno. Spodziewane opady deszczu i deszczu ze śniegiem

W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne: umiarkowane, okresami duże. Miejscami spodziewane są przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w górach również samego śniegu. Największe opady powinny wystąpić na południu Polski. W Sudetach miejscami prognozowana suma opadów deszczu ze śniegiem i śniegu może dojść do 10 cm, a wysoko w górach pokrywa śnieżna zwiększy się o 5 cm.

- W porównaniu z sobotą wiatr będzie zdecydowanie słabszy, choć nadal będziemy mówili o porywach – zwłaszcza na południu kraju. Będzie umiarkowany i okresami dość silny. W porywach, na przeważającym obszarze kraju, do 55 km na godz. Wyjątkiem są dwa obszary. Na terenie Podkarpacia, Małopolski i Śląska, szczególnie w rejonach podgórskich, może wiać do 70 km na godz. Także w terenach podgórskich Sudetów i nad morzem siła wiatru może dochodzić do 70 km na godzinę - powiedział PAP cyt. przez Onet Michał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego. 

Bernd Leno i zawalone drzewoPonad 196 km/h. Gigantyczna wichura. Bernd Leno: Było blisko

Stosunkowa wysoka temperatura w południowo-zachodniej części kraju. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie

Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wilgotność powietrza sięgnie 80-90 proc.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

'Endurance' zatonął na przełomie października i listopada 1915 r.Rusza wyprawa na jedno z najzimniejszych mórz. Cel: Znaleźć "Endurance", legendarny statek Sir Ernesta Shackletona

Na obszarze całej Polski będą jednak odczuwalne chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Miejscami ciśnienie atmosferyczne spadnie do 995, 992, a nawet 983 hPA, np. w Krakowie

Więcej o: