Pogoda na dziś - sobota 19 lutego. Alerty IMGW przed wiatrem w całej Polsce. Będzie niebezpiecznie

Pogoda w sobotę 19 lutego będzie niebezpieczna. W wielu regionach Polski wystąpi silny i porywisty wiatr, który miejscami może osiągać nawet do 125 km/h. Towarzyszyć temu będą przelotne opady. Termometry wskażą maksymalnie do 8 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla wielu rejonów prognozę zagrożeń pogodowych. Według zapowiedzi ma to być ostatni dzień porywistych i silnych wiatrów, które mogą osiągać od 45 km/h do nawet 125 km/h w pasach nadmorskich. W całym kraju będą przeważać opady deszczu, a lokalnie mogą być one połączone ze śniegiem

Przewrócony dźwig na budowie w Krakowie - na nagraniu widać wirKraków. Trąba powietrzna może odpowiadać za upadek dźwigu [NOWE WIDEO]

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Alert RCB. SMS ostrzega przed burzami, wiatrem i gradem. Możliwe przerwy w dostawie prądu

Pogoda na dziś - sobota 19 lutego. Termometry wskażą do 8 stopni Celsjusza

Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie na termometrach zobaczymy maksymalnie do 3 stopni, a także w Suwałkach i Łodzi (4 stopnie). Nieznacznie cieplej, bo jedynie o 1 stopień więcej będzie w Gdańsku, Białymstoku, Poznaniu, Toruniu, Zielonej Górze czy Jeleniej Górze. 

W Koszalinie, Olsztynie, Warszawie i Lublinie temperatura wyniesie do 6 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Szczecina, Krakowa i Rzeszowa (7 stopni) oraz Opola i Wrocławia (8 stopni). 

Pogoda na dziś - 19 lutegoPogoda na dziś - 19 lutego Fot. Gazeta.pl

Zniszczenia po przejściu orkany Dudley. Dobrzyca 17 lutego 2022Pogoda. Kolejne wichury w weekend. Służby się mobilizują, a IMGW wydaje nowe alerty

Pogoda na dziś - sobotę 19 lutego. Prognoza zagrożeń IMGW przed wiatrem

W całym kraju będą przeważały zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. W ciągu dnia przeważać będą opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Możliwe są także burze. Z uwagi na porywiste wiatry dzień zapowiada się groźnie. IMGW wydał trzeci stopień zagrożenia meteorologicznego dla: południowej części woj. pomorskiego oraz powiatu elbląskiego i braniewskiego w woj. warmińsko-mazurskim.

Drugi stopień zagrożenia został ogłoszony dla: woj. zachodniopomorskiego, południowej części pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pozostałej części warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na pozostałych obszarach obowiązuje stopień pierwszy. 

Wiatr osiągnie od 45 do 60 km/h, a w porywach nawet do 100 km/h. Największego wiatru można się spodziewać w pasie nadmorskim - do 125 km/h. 

Wichury w Polsce, na zdjęciu: Zielona GóraWichury w Polsce. Bilans strat rośnie, ponad 47 tysięcy odbiorców bez prądu

Więcej o: