Samolot z Krakowa do Warszawy wylądował w Budapeszcie. Powodem silne porywy wiatru

Poranny czwartkowy samolot z Krakowa do Warszawy z powodu bardzo silnych porywów wiatru musiał wylądować w Budapeszcie. I nie była to jedyna taka sytuacja dzisiaj. W środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomości z ostrzeżeniami do mieszkańców całej Polski przed wiatrem, który może osiągać prędkość nawet 120 km/h.

O sile Niżu Ylenia (orkan Dudley), który dotarł do Polski w środę wieczorem, przekonali się pasażerowie porannego lotu z Krakowa (godz. 5:45) do Warszawy.

Zobacz wideo Samolot rolniczy zmieniony w latający tankowiec

Samolot z powodu bardzo silnego wiatru, który uniemożliwił lądowanie na stołecznym lotnisku, został zawrócony. Jak się okazało, najbliższe lotnisko, na którym mógł wylądować, znajduje się w Budapeszcie.

"Poranny rejs LOT z Krakowa do Warszawy musiał zostać przekierowany do Budapesztu. To było najbliższe lotnisko, na którym można było bezpiecznie wylądować" - poinformowało radio RMF.

Alert RCBOrkan Dudley uderzy w Polskę. Uwaga - porywy wiatru nawet do 120 km/h

To nie jedyny samolot, który miał problemy z lądowaniem na stołecznym lotnisku. W Budapeszcie wylądowała kolejna maszyna, tym razem lecąca do Warszawy z Bydgoszczy

ALERT RCB. Porywy wiatru nawet do 120 km/h

PogodaPogoda na dziś - czwartek 17 lutego. W całym kraju wietrznie i deszczowo

W środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie o nadciągających silnych porywach wiatru, które mogę osiągać nawet do 120 km/h. RCB zapowiedział możliwe przerwy w dostawie prądu oraz trudne warunki na drogach.

O godzinie 6:00 bez prądu jest 324 047 odbiorców - poinformowało w czwartek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Informację przekazał na Twitterze wicedyrektor RCB Marek Kubiak. Wskazał, że przerwy w dostawach prądu występują we wszystkich 16 województwach i są spowodowane silnym wiatrem. Napisał, że najwięcej awarii jest w województwach: lubuskim - 80 192, wielkopolskim - 77 600, i łódzkim - 70 600. Wicedyrektor Kubiak zapewnił jednocześnie, że trwają prace naprawcze.

Więcej o: