Myślenice. Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę. Kamera nagrała pobożnego złodzieja

Policja z Myślenic zatrzymała sprawców włamań do kościelnych skarbon. Pomocne okazały się nagrania z monitoringu kościoła oraz kamer miejskich. Na jednym z nich widać, że zanim mężczyzna dokonał włamania, ukląkł i się przeżegnał.
Zobacz wideo Myślenice. Okradł kościelną skarbonę, ale najpierw się przeżegnał

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach (woj. małopolskie) przekazała informację o zatrzymaniu sprawców włamań do kościelnych skarbon. W ubiegłym tygodniu kradzież datków ze skarbony zgłosił proboszcz kościoła pw. św. Franciszka w Asyżu. Jego zdaniem straty mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

Myślenice. Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę. Kamera nagrała złodzieja

Jak podaje policja, sprawców udało się znaleźć już po kilku dniach, a wszystko dzięki nagraniom z monitoringu - zarówno z kamer zainstalowanych w kościele, jak i tych miejskich. Dzięki nim udało się zidentyfikować samochód przestępców, jednak film uwiecznił jak pobożny był sprawca - przed kradzieżą skarbony 27-latek ukląkł i się przeżegnał. 

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lubartów. Mężczyzna wskoczył na dach samochodu i odmówił zejścia. Kierowca odwiózł go pod komendę30-latek nie chciał zejść z samochodu. Kierowca zawiózł go pod komendę [WIDEO]

Małopolska. Włamania do kościelnych skarbon. Para przyznała się do winy

Mężczyźnie w rabunku pomagać miała jego 21-letnia partnerka. Oboje pochodzili z gminy Raba Wyżna i jak podaje policja, przyznali, że podobnej kradzieży dokonali także w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W planach mieli też kolejne włamania.

Na pomysł tego typu działalności wpaść miał 27-latek, podczas pobytu w zakładzie karnym, gdy odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa - podaje policja. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty, oboje przyznali się do winy, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze - dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Złapanie złodzieja puszki WOŚPWarszawa. Ukradł ze sklepu puszkę WOŚP, gdy sprzedawca robił mu hot doga

Więcej o: