Pogoda na dziś - czwartek 17 lutego. W całym kraju wietrznie i deszczowo

Synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki wodnej ostrzegają, że czwartek będzie wyjątkowo wietrznym dniem. W całym kraju spadnie również deszcz i deszcz ze śniegiem, a lokalnie prognozowane są burze. Na termometrach pojawi się nawet do 11 stopni.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśniają, że na pogodę wpływa niż Dudley, który w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek przemieszczać się będzie znad Morza Północnego nad Bałtyk. Należy zatem przygotować się na silny wiatr.

Zobacz wideo Trąba powietrzna porwała chłopca. Przez kilka sekund unosił się nad ziemią

Pogoda na czwartek. Na termometrach nawet do 11 stopni

Temperatury w czwartek będą dość zadowalające. Tego dnia najcieplej będzie na południu kraju. W Krakowie termometry wskażą aż 11 stopni. 10 stopni w Rzeszowie, Katowicach oraz we Wrocławiu. O jeden stopień mniej, czyli 9 stopni na termometrach, zobaczą mieszkańcy Lublina, Kielc, Łodzi, Warszawy oraz Zielonej Góry. 8 stopni synoptycy prognozują w Poznaniu, Olsztynie, Bydgoszczy i Gdańsku. W czwartek najchłodniej będzie w Poznaniu, gdzie termometry wskażą tylko 7 stopni.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na 17 lutegoPogoda na 17 lutego Fot. Gazeta.pl

Prognoza zagrożeń IMGW. Czwartek 17 lutego

Synoptycy zapowiadają, że "w czwartek niż odsunie się na wschód, nad Zatoką Ryską, a silny i porywisty wiatr odczuwalny już będzie w całej Polsce".

Gdynia. Plaża w Orłowie zniknęła. Wszystko przez sztormy na Bałtyku [ZDJĘCIA]Plaża w Gdyni Orłowie zniknęła. To skutek sztormów na Bałtyku [ZDJĘCIA]

Jak zapowiadają, intensywnym porywom wiatru towarzyszyć będą przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Zachodni wiatr wiał będzie ze średnią prędkością do 40 km/h, nad morzem do 55 km/h. Natomiast w porywach wiatr osiągać może od 80 km/h do 100 km/h,  a na Wybrzeżu nawet do 110 km/h.

Silny wiatr w całej Polsce. IMGW ostrzegaPogoda. Cztery dni z niżem Dudley. Silny wiatr w całej Polsce, IMGW ostrzega

Ostrzeżenie trzeciego stopnia - przewiduje się w nadmorskich powiatach woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia - w woj.: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, w częściach woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego nieobjętych trzecim stopniem, a także w powiatach elbląskim, braniewskim i lidzbarskim w woj. warmińsko-mazurskim.

W pozostałej części kraju będzie obowiązywał stopień pierwszy.

Więcej o: