Kraśnik. Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję z walizkami. "Męczyło go ukrywanie się"

Do komendy policji w Kraśniku stawił się mężczyzna z dwoma walizkami. Policjanci byli zszokowani, gdy poinformował ich, że "męczy go ukrywanie się i nie chce tak dalej funkcjonować". 33-latek ukrywał się przed policją od października ubiegłego roku, by uniknąć odbycia kary w wymiarze pięciu miesięcy.

"Dziś w godzinach porannych na dyżurce kraśnickiej komendy zameldował się 33-letni mieszkaniec Kraśnika. Zdziwieni dyżurni policji zauważyli, jak otwiera drzwi i wnosi ze sobą dwie wypełnione rzeczami  walizki" - poinformowała w poniedziałek 14 lutego lubelska policja.

Zobacz wideo

Kraśnik. Zgłosił się na policję, bo "męczyło go ukrywanie się"

Jak podaje lubelska policja, w poniedziałek do komendy policji w Kraśniku zgłosił się 33-latek z dwoma walizkami. Okazało się, że "męczy go ukrywanie się i nie chce tak dalej funkcjonować". Mężczyzna był poszukiwany od października 2021 roku, kiedy sąd wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Policja wypełniła wolę mężczyzny. Z walizkami trafił prosto do aresztu

33-letni mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przetransportowany do więzienia - poinformowała policja. Teraz spędzi tam ponad pięć miesięcy, by odbyć ustanowioną przez sąd karę za kradzieże. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podają mundurowi, to nie pierwszy raz w tym roku, kiedy na policję dobrowolnie zgłasza się osoba poszukiwana. Na początku stycznia w komendzie pojawił się 26-latek, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna został skazany na półtora roku kary pozbawienia wolności za kłopoty z narkotykami.

Zdjęcie ilustracyjneCzęstochowa. Zaginięcie kobiety i jej córki. Zatrzymany 52-latek z zarzutami zabójstwa

"Jeżeli posiadają państwo wiedzę o osobach poszukiwanych, prosimy o kontakt na numer alarmowy 112 lub Wydział Kryminalny w Kraśniku na numer 47 812 42 30 bądź poprzez stronę poszukiwani.policja.pl/" -  zachęca obywateli do pomocy Lubelska Policja.

Więcej o: