Kraków. Zaatakował nożem współlokatora, bo źle umył naczynia. Teraz grozi mu dożywocie

37-letni mężczyzna kilkukrotnie zranił swojego współlokatora nożem. Powodem miały być źle umyte naczynia. Policja w Krakowie zatrzymała napastnika, który odpowie za usiłowanie zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

9 lutego br. ok. godziny 19:30 policjanci z Krakowa otrzymali zgłoszenie o kłótni współlokatorów w jednym z mieszkań w okolicy Prądnika Białego.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali w mieszkaniu 37-letniego napastnika, natomiast w pokoju obok znajdował się poszkodowany 22- letni współlokator wraz ze swoją dziewczyną. 

Zobacz wideo Katowice. 39-latek zabił partnerkę podczas randki. Potem zadzwonił po pomoc na policję

Powodem awantury - nieumyte naczynia

Jak ustalili funkcjonariusze policji w Krakowie, między współlokatorami doszło do kłótni, której powodem miały być źle umyte naczynia przez młodszego lokatora. Według relacji poszkodowanego starszy mężczyzna złapał za nóż kuchenny i zaatakował 22-latka, raniąc go kilkukrotnie w okolice klatki piersiowej.

Po krótkiej szarpaninie 22-latek ze swoją dziewczyną uciekli do pokoju obok, gdzie zamknięci zadzwonili na policję. W trakcie oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy napastnik miał próbować dostać się do pokoju i grozić parze pozbawieniem życia.

Zdjęcie ilustracyjne Częstochowa. Zaginięcie kobiety i jej córki. Zatrzymany 52-latek z zarzutami zabójstwa

1,5 promila alkoholu w organizmie

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, napastnik był wyraźnie pobudzony i agresywny. W trakcie interwencji naruszał on cielesność policjantów. Po przeprowadzonym badaniu na obecność alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna miał w sobie 1,5 promila alkoholu.

Policjantom udało się obezwładnić napastnika, który następnie został przewieziony na komisariat.

Napastnikowi grozi nawet dożywocie

Pomidory z niespodzianką. W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz Pomidory z niespodzianką. W warzywach z Hiszpanii przemycano haszysz

Następnego dnia, napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych pod adresem partnerki 22-latka oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Obecnie mężczyzna odbywa tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione zbrodnie grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

22-letni mężczyzna czuje się dobrze, a odniesione rany nie zagrażają jego zdrowiu ani życiu.

Więcej o: