Pomidory z niespodzianką. W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz

Policjanci z gdańskiego CBŚP oraz niemieccy funkcjonariusze zabezpieczyli w miniony weekend ponad 140 kilogramów marihuany i 50 kg haszyszu, które ukrywane były m.in. w skrzyniach z pomidorami. "Podczas akcji zatrzymano trzech obywateli Polski" - napisano w komunikacie.

Policjanci z zarządu CBŚP w Gdańsku dotarli do informacji, z której wynikało, że funkcjonariusze niemieckiej policji (Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig Fachkommissariat Organisierte Kryminalitat) prowadzą dochodzenie dotyczące tej samej międzynarodowej grupy przestępczej. Służby połączyły siły, dzięki czemu już po kilkunastu dniach współpracy przeprowadzono "pierwsze uderzenie". Pod koniec 2021 roku policjanci z Niemiec przejęli ponad 60 kilogramów marihuany.

Zobacz wideo W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz. Zatrzymano trzech Polaków

Hamburg. Policjanci z Polski i Niemiec przejęli już łącznie ponad 250 kg narkotyków

Do kolejnej akcji przy wspólnym działaniu polskich i niemieckich służb doszło w ostatni weekend 12-13 lutego. Niemcy, przy wsparciu policjantów z CBŚP, przejęli w okolicach Hamburga kolejne ładunki z narkotykami. Nielegalny towar ukryty był w naczepie samochodu ciężarowego, a dokładnie w skrzyniach z pomidorami.

Służby zabezpieczyły w sumie 143 kg marihuany i 50 kg haszyszu. Z ustaleń policji wynika, że narkotyki zostały przewiezione z Hiszpanii do Niemiec, skąd miały trafić na teren Skandynawii.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

"Podczas akcji zatrzymano trzech obywateli Polski, w tym kierowcę tira, mężczyznę podejrzanego o zorganizowanie tego procederu oraz podejrzanego o udział w gangu. Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani" - czytamy w komunikacie CBŚP.

Warto podkreślić, że przygotowanie i przeprowadzenie działań wymagało od funkcjonariuszy polskiej i niemieckiej Policji profesjonalizmu i ogromnego nakładu pracy. Wspólny sukces jest kolejnym przykładem dobrej współpracy służb na arenie międzynarodowej, która jest ukierunkowana na zwalczanie przestępczości zorganizowanej, a w efekcie poprawie bezpieczeństwa obywateli wielu państw" - napisano dalej.

Więcej o: