Częstochowa. Nowe informacje ws. zaginięcia Aleksandry Wieczorek i jej córki Oliwii. Zatrzymano mężczyznę

Trwają poszukiwania 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Mieszkanki Częstochowy zaginęły w ubiegłym tygodniu. W związku ze sprawą zatrzymano 52-letniego mężczyznę. Lakoniczne informacje, które podają policja i prokuratura mogą wskazywać na to, że kobiety mogły zostać uwięzione.

Częstochowscy policjanci od kilku dni poszukują zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek oraz jej 15-letniej córki Oliwi.

"Kobiety te, 10 lutego, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ulicy Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi" - informują funkcjonariusze.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- W sobotę otrzymaliśmy zawiadomienie o zaginięciu, w niedzielę zatrzymaliśmy do sprawy mężczyznę. W poniedziałek przekazaliśmy zebrany materiał do prokuratury, a prokuratura wszczęła dochodzenie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

- Zostało wszczęte dochodzenie o czyn z art. 189 par. 1 kodeksu karnego, czyli bezprawne pozbawienie człowieka wolności. Z uwagi na dobro postępowania nic więcej powiedzieć nie mogę - informuje nas prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zobacz wideo Częstochowa. Nowe informacje ws. zaginięcia Aleksandry Wieczorek i jej córki Oliwii. Zatrzymano mężczyznę

Zaginione Oliwia i Aleksandra - kobiety poszukiwane są przez policję od 10 lutegoCzęstochowa. Zagninęła kobieta i jej 15-letnia córka. Policja prosi o pomoc

45-letnia Aleksandra Wieczorek miała być widziana ostatni raz na ogródkach działkowych przy ul. Żyznej. Miała stamtąd wrócić samochodem do mieszkania w bloku przy ul. Bienia. Może na to wskazywać stojące przed budynkiem auto. Sprawa nie jest jednak oczywista, bo według matki Aleksandry Wieczorek, jej córka zwykle parkowała w innym miejscu.

Częstochowska policja w związku z tym apeluje o informacje do świadków, którzy wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widzieli osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F.

Częstochowa. Zaginiona Aleksandra Wieczorek i jej córka Oliwia

Funkcjonariusze opublikowali też zdjęcia i rysopisy zaginionych kobiet.

45-letnia Aleksandra Wieczorek ma 165 cm wzrostu i jest średniej budowy ciała. Kobieta ma ciemne oczy i włosy do ramion oraz prosty nos, przylegające uszy. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan oraz ciemne spodnie.

15-letnia Oliwa Wieczorek mierzy 170 cm. Ma szczupłą sylwetkę oraz długie włosy w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy, prosty nos, przylegające uszy. W chwili zaginięcia dziewczyna mogła być ubrana w białą kurtę z kapturem obszytą jasnym futerkiem.

"Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 997 lub 47 858 16 11" - apeluje częstochowska policja. 

Więcej o: