Krupski M造n. Wybuch w fabryce dynamitu, dwie osoby poszukiwane. "Wszystkim zatrz瘰這"

W fabryce materia堯w wybuchowych w Krupskim M造nie dosz這 do pot篹nej eksplozji. Wybuch - jak relacjonuje RMF FM - s造cha by這 w ca貫j okolicy. Trwaj poszukiwania dw鏂h os鏏. Na miejscu pracuje ju kilkana軼ie zast瘼闚 stra篡 po瘸rnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z psami oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego.

Do potężnej eksplozji w fabryce dynamitu w Krupskim Młynie (województwo 郵御kie) doszło w poniedziałek ok godziny 17:00. - Był taki podmuch, aż wszystkim zatrzęsło - powiedział w rozmowie z RMF FM jeden ze słuchaczy. W Kochanowicach, 20 kilometrów od miejsca wybuchu szyby się trzęsły - dodał.

Zobacz wideo Po eksplozji w Bejrucie stracili pracę i dach nad głową. Teraz odbudowują swoje życie
Zobacz wideo Dwaj policjanci wyciągnęli kierowcę z ciężarówki tuż przed jej wybuchem

Krupski Młyn. Trwają poszukiwania dwóch osób

Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków, do fabryki zmierzają też śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa, Gliwic i Opola. Jak informuje firma Nitroerg na swoim Facebooku, nie ma zagrożenia dla lokalnych mieszkańców. Obecnie trwa poszukiwanie dwóch osób, które nie stawiły się na zbiórce. 

Policja. Zdjęcie ulustracyjne.29-latek przyznał się do zabicia matki i jej konkubenta. I ani słowa więcej

Jak informują strażacy, do wybuchu doszło podczas procesu technologicznego mieszania 800 kilogramów nitrogliceryny. W wyniku eksplozji jeden budynek został zniszczony.

Zatrzymanie Piotra H. w KatowicachKatowice. 39-latek zamordował partnerkę na randce. Grozi mu dożywocie

Nie jest to pierwsza taka sytuacja w zakładach Nitroerg. W styczniu 2021 roku w Bieruniu doszło do wybuchu, podczas którego zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Wi璚ej o: